Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів чергове засідання Ради партнерів-бенефіціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Присутні проаналізували втілення заходів першого року виконання одного з наймасштабніших медичних проєктів Харківщини.
На думку Сергія Чернова, це також «один із найефективніших проєктів, які реалізуються на теренах Харківщини, що дає конкретні й відчутні для громад результати».
Неможливим було б виконання цього проєкту без партнерів, зазначає він: «Вдячний депутатам обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування, європейським колегам, громадським організаціям Агенція змін «Перспектива» та Українсько-німецька медична асоціація за підтримку».
Значним досягненням, вважає голова облради, є створення професійної команди проєкту, яка гідно впроваджує кращі європейські практики:
«Нещодавній захід, який відбувся у Пісочині – «Ярмарок здоров’я», засвідчив значну зацікавленість і потребу у подібних ініціативах. Необхідно інформувати жителів краю, будувати цей місточок між людьми і лікарями, бо якщо між ними виникне довіра, це, безумовно, буде зовсім інший рівень спілкування й взаємин між пацієнтами й медичними працівниками. А значить, поліпшиться профілактика й процес лікування».
Крім того, Сергій Чернов висловив переконання, що «цей проєкт зміцнить позиції Харківщини щодо залучення додаткових інвестицій в різних сферах, в тому числі, і задля продовження розвитку медичних сервісів.
Серед заходів першого року дії проєкту в регіоні, проведених ГС «Українсько-німецькою медичною асоціацією»:
- десять просвітницьких кампаній у районах (Валківський, Нововодолазький, Ізюмський, Золочівський, Харківський, Дергачівський, Вовчанський, Чугуївсьський, Коломацький та Балаклійський);
- Ярмарка вакансій у Харківському Національному медичному університеті, учасниками стали 20 ЦПМСД Харківської області та понад 500 студентів та інтернів;
- Ярмарок здоров’я у Пісочині за участю понад тисячі мешканців громади.
Окрім того, ГО «Агенція змін «Перспектива» провела майже 400 годин тренінгів, консультацій, вебінарів, а також власні соціальні дослідження – анкетовано близько двох тисяч жителів міст Балаклія, Дергачі, Вовчанськ, Ізюм, Куп’янськ,Чугуїв; смт.Золочів, Мала Данилівка, Нова Водолага та Пісочин. Створено один ФОП та розроблено стратегічних планів для восьми Центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.
В рамках проєкту, громади отримали 12 мінігрантів на 3 млн грн. Усі конкурсанти вже приступили до реалізації мінігрантів і мають завершити їх до кінця осені.
Як наголосив Сергій Чернов, «за темпом і якістю втілення мінігрантів здійснюватиметься постійний контроль. Це питання ефективності і дієвості команди, у певному сенсі, іміджу регіону. Тож, усі конкурсанти мають свідомо й відповідально поставитися до взятих на себе зобов’язань».
Метою проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» – є сприяння розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області. Проєкт реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.
Впровадження усіх запланованих заходів планується до 28.02.2021 року. Бюджет проекту складає 501 378 євро (на 1-й рік – 203 809 євро).
Джерело інформації:
20 серпня 2019, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/22328-12-medichnikh-minigrantiv-budut-vtileni-na-kharkivshchini-do-kintsya-oseni-2019-roku