Артур Товмасян: Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» – інвестиція у майбутнє

Реформа медицины

Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян провів розширене засідання партнерів – бенефенціарів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Обговорили зроблене, а також плани на 2021 рік.

У заході взяли участь Валерія Мураєва, заступниця голови облради, Людмила Немикіна, голова постійної комісії з питань бюджету обласної ради, Микола Тітов, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Тетяна Гавриш, голова Наглядової ради ГО «Агенція Змін «Перспектива», почесний консул Федеративної Республіки Німеччина, Андрій Пеньков, президент ГС «Українсько-німецька медична асоціація», проєктна команда та профільні фахівці облдержадміністрації.є

«Питання розвитку медицини завжди були пріоритетними, а сьогодні, враховуючи стан пандемії, процеси реформування у галузі набувають особливого значення. Завдяки проєкту в регіон вдалося залучити чималі кошти – понад 450 тис євро та співфінансування з облбюджету у розмірі більше 60 тис євро.

Ключовим напрямом проєкту є обмін досвідом, напрацювання кращих практик, а також підготовка кадрів. Проєкт дав поштовх новому обласному конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді». Тож, переконаний, що Харківська обласна рада просуватиме ініціативи, метою яких є покращення життя у громадах», – сказав голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

За 2 роки реалізовано 25 мінігрантів на суму 7 млн грн, у тому числі з обласного бюджету 5,9 млн грн. Придбано для центрів первинної допомоги в громадах області 142 одиниці медичного обладнання, 57 вартісних приладів для лабораторій, а також автомобіль для сімейного лікаря. У Харківській області усього працює 17 лікарів ФОПів, з них 9 пройшли навчання на тренінгах програми.

Завдяки грантовим коштам у 8 сільських амбулаторіях та 19 центрах первинної ланки медицини із різних куточків Харківської області зробили ремонти, оновили технічне оснащення. Віднині жителі громад області отримують якісні та доступні медичні послуги на своїх територіях.

Крім того проводились тренінги для адміністративних команд Центрів надання первинної медико-санітарної допомоги з питань комунікації з населенням, управління персоналом, фінансами, навчання для фахівців щодо організації автономної медичної практики, професійні вебінари, ярмарки вакансій для випускників медичних вишів регіону, ярмарки здоров’я для мешканців громад.

У планах на поточний рік – адвокаційні кампанії, заходи, спрямовані на обмін досвідом представників медзакладів Харківської області з іншими регіонами та іноземними експертами.

За пропозицією голови обласної ради перша адвокаційна кампанія буде проведена наступного тижня у Харківському районі. «Успіх реформ, у тому числі медичної, багато в чому залежить від сприйняття змін у громадах. Звісно, що за останні два роки змінилися підходи до фінансування медичних установ, принципи територіальної організації. Доступ до медичних послуг має бути рівним та безперешкодним для усіх громадян, в усіх куточках Слобожанщини. Акцент на формуванні якісної медичної ланки на селі. Професійні кадри – важлива умова успіху реформи. У рамках проєкту зроблено багато. Це перспективна ініціатива, яка буде продовжена на теренах Харківської області. Просвітницька робота, вважаю, має вагоме значення на нинішньому етапі змін у галузі надання медичних послуг мешканцям громад. Цей проєкт – приклад вдалих інвестицій у майбутнє», — висловив переконання Артур Товмасян.

Джерело інформації: 10 лютого 2021, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25823-artur-tovmasyan-proekt-efektivna-pervinna-meditsina-v-gromadi-investitsiya-u-majbutne