Про стан забезпечення обласних та міських лікарень, які приймають хворих на коронавірус, можливість розширення лікувальної бази йшлося на сьогоднішній прес-конференції за участю заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача.
За словами керівника Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Юрія Сороколата, рівень захворюваності на коронавірусну хворобу постійно зростає, станом на сьогодні з початку епідемії підтверджено 22047 випадків, захворіло 490 медиків, 954 дитини, 6700 вилікувались, 336 хворих померли, на амбулаторному лікуванні перебувають 8800 тисяч осіб, утому числі понад 2000 з підтвердженим діагнозом, 2300 — на самоізоляції та без симптомів, решта з них очікують результатів тестування.
«У місті надається допомога хворим у комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Харківської міської ради, в яких розгорнуто 530 ліжок, кількість їх планується збільшити до 670. Разом з тим, ми маємо поки що 150 точок забору кисню, з яких у лікарні №13 — 31, у лікарні №17 — 41, у пологовому будинку №2 — 8, 32 у лікарні №25, 38 точок у 18 лікарні. Однак цього недостатньо, ми намагаємось вирішувати це питання, тож з міського бюджету спрямовано 4,6 млн грн на облаштування ще 254 точок у лікарнях міста.
Головний лікар Харківської обласної інфекційної клінічної лікарні Павло Нартов повідомив, що на сьогодні в лікарні працює 11 бригад, які укомплектовані анестезіологами, ще дві майже сформовані. На початок епідемії було усього 9 апаратів штучної вентиляції легень, тепер їх більше 20, вирішується питання розміщення ліжок для хворих на 3 та 4 поверхах лікарні, а також у приміщеннях навчальних кафедр, які будуть переобладнані у палати.
«Інфекційна лікарня отримала кошти у розмірі 10 млн грн від НСЗУ, за які у листопаді-грудні будуть придбані необхідні медичні препарати для лікування хворих. Зараз 1 млн грн ми витрачаємо лише на кисень і ці потреби будуть тільки зростати. Лікарі працюють з великим навантаженням — майже 60 хворих на одного лікаря, — наголосив Павло Нартов.
Є питання забезпечення доступом до кисню усіх хворих із важким перебігом. Придбання ємності 20 тисяч літрів дозволить вирішити проблему. Разом з тим потрібна площа, де буде встановлена ця ємність, забезпечення обігріву, необхідна технічна документація. Кошти на вирішення цього питання виділені у розмірі 116 тис грн».
Заступниця керівника КП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Галина Салдан розповіла, що за останній час, у вересні зокрема, збільшилась у 6 разів кількість пневмоній, 30% хворих шпиталізують. Кожного дня о 8 годині ранку, о 14 та о 20 годині до диспетчерського центру надходить інформація про наявність вільних ліжок із доступом до кисню у лікарнях.
Відповідаючи на питання журналістів щодо забезпечення кисневими магістралями й концентраторами опорних та резервних лікарень, керівники медичних закладів акцентували увагу на проблемі недостатньої потужності електричних мереж у лікарнях, забезпечення кадрами та необхідності залучення приватних лабораторій до тестувань за бюджетні кошти, оскільки обласний лабораторний центр перенавантажений та результати доводиться очікувати кілька днів.
Джерело інформації: 20 жовтня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25066-borotba-z-kononavirusom-na-kharkivshchini-navantazhennya-na-odnogo-likarya-60-khvorikh