Боротьба з ВІЛ-інфекцією: особливий фокус у Програмі медичних гарантій — на якнайширшому діагностуванні

Реформа медицины

Свої пропозиції до НСЗУ за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ та підозрою на нього” у цьому році подали 379 закладів. Серед них 2 приватних.

За оцінкою ВООЗ Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед країн Центральній Європи та Східної Азії. Незважаючи на те, що тестування та лікування є безоплатними, згідно з дослідженням “Індексу стигми людей з ВІЛ в Україні”, 68% пацієнтів з ВІЛ-інфекцією зволікають з початком лікуванням. Щотретій залишається поза межами медичного нагляду.

Тож у Програмі медичних гарантій наш фокус — це якнайширше охоплення діагностуванням. А також — доступне та ефективне лікування ВІЛ-позитивних людей. Щоб ця послуга була доступна в широкій мережі закладів охорони здоров’я та була максимально наближена до пацієнта.

Послуги за пакетом «Діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ» пацієнти мають можливість отримувати на первинній ланці медичної допомоги, у закладах. що мають договір на цей пакет. Тобто препарати антиретровірусної терапії пацієнт може отримати у свого сімейного лікаря. І перебувати безпосередньо під його наглядом. Лікарі первинної ланки розширять коло фахівців, які можуть виконувати всі необхідні заходи, пов’язані з виявленням та супроводом осіб з ВІЛ.

Послуга за цим пакетом надається амбулаторно. Отримати її пацієнт може за направленням лікаря, з яким уклав декларацію, за направлення лікуючого лікаря, або звернувшись самостійно без направлення до закладу, який має відповідний договір з НСЗУ.
Свої пропозиції до Національної служби здоров’я за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ та підозрою на нього” у цьому році подали 379 закладів. Серед них 2 приватних. З квітня 2020 року по березень 2021 за цим напрямком НСЗУ виплатила понад 230 млн грн.

Якщо пацієнт з ВІЛ потребує стаціонарного лікування, то за направленням лікаря він також отримає цю послугу безоплатно в межах Програми медичних гарантій в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування. Адже у пакет послуг також входить направлення за потреби на отримання спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги чи на інші медичні послуги, яких потребує пацієнт.

Джерело інформації: 23 04 2021, https://nszu.gov.ua/novini/borotba-z-vil-infekciyeyu-osoblivij-fokus-u-programi-medichn-539