Чи треба вакцинуватись проти COVID-19, якщо вже перехворів?

Роз’яснення надають у Міністерстві охорони здоров’я.

«Якщо ви перехворіли на COVID-19 у безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений у такий спосіб, називається набутим природним, — пояснюють у МОЗ. — Але такий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше».

Як говорять у міністерстві, «натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень».

За інформацією МОЗ, це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус.

«Тож навіть якщо ви перехворіли на COVID-19, вам варто пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19, — резюмують у міністерстві. — За наявності достатньої кількості вакцин можна вакцинуватися раніше — вже за 4 тижні після перших симптомів хвороби. Робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно!».

Джерело інформації: 17 травня 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/109250