Депутати планують внести зміни до комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини»

Перелік змін, які планують внести до обласної програми «Здоров’я Слобожанщини», обговорювався в ході засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО.

Проект рішення, підкреслює заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Геннадій Бондарчук, вноситься з метою забезпечення ефективного та своєчасного впровадження реформ у медичній галузі, пропонується внести відповідні зміни до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2019 – 2020 роки.

Зокрема, Геннадій Бондарчук розповів, що ситуація, яка склалася у системі фінансування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, із отриманням закладами охорони здоров’я коштів від Національної служби здоров’я України за фактично надані медичні послуги на підставі попередньо укладанних договорів на медичне обслуговування населення, потребує виділення додаткових фінансових ресурсів з місцевих бюджетів.

Так, за розрахунками фахівців Національної служби здоров’я України, незабезпеченість видатками закладів, що належать до спільної власності територіальних громад області, становить майже 500 млн грн від мінімальної потреби, визначеної на рівні минулого року з індексацією, а також підвищенням рівня мінімальної заробітної плати.

 

«Для подальшої роботи через медичні інформаційні системи, необхідно ще придбати комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі спеціальне, а також забезпечити проведення комп’ютерної мережі в кожному закладі охорони здоров’я», – розповів Геннадій Бондарчук.

За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Овсяннікова, така велика сума не була передбачена в обласному бюджеті, але наголосив, що джерела й обсяги додаткового фінансування медичних закладів Харківщини будуть ще визначатися.

Депутати постійної комісії підтримали запропоновані зміни до обласної програми «Здоров’я Слобожанщини», розрахованої на 2019-2020 роки, та рекомендували їх до розгляду на пленарному засіданні.