Для Харкова закуплять додаткові кисневі концентратори

Медицина

Додаткові концентратори будуть купувати для харківських лікарень, де приймають хворих на COVID-19.

Про це повідомили сьогодні, 22 жовтня, на зустрічі першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова з головними лікарями комунальних медичних установ.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Сороколат, в місті розгорнуто 530 ліжок для хворих COVID-19 і планується створити ще 140 місць. За його словами, 4,8 млн грн планується направити на закупівлю кисневих бочок і 2,3 млн грн — на концентратори.

«Зараз у 13-й, 17-й і 25-й лікарнях йдуть роботи з розгортання ліжок, але найважливіше — це наявність кисневих бочок і концентраторів. Концентратори надійдуть в Україну з 1 по 7 листопада. Для міста це буде 52 одиниці», — повідомив Юрій Сороколат.

Заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан підкреслила, що кошти є, але необхідного медичного обладнання в місті не вистачає.

Як повідомили харківські медики, концентратори потрібні на кожне ліжко, і вони швидко виходять з ладу, оскільки працюють цілодобово. Крім того, електропроводка лікарень не витримає напруги, якщо включити максимальну кількість концентраторів. Ігор Терехов доручив розрахувати, якої потужності потребує кожна лікарня, щоб передати дані АТ «Харківобленерго».

У той же час Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що позитивне рішення по двом залізничним лікарням дозволить створити ще 600 додаткових місць. Крім того, з’явилася можливість забезпечити потрібну кількість медперсоналу — тепер лікарів і медсестер, які згодні працювати з хворими на коронавірус, можуть відрядити в лікарні першої ланки з інших медзакладів.

Після наради Ігор Терехов підкреслив, що додаткові кошти для закупівлі всього необхідного виділять з міського бюджету і державної субвенції.

«Закупівля кисневих концентраторів — це дуже важливе питання. Домовилися про те, що будемо купувати додаткові концентратори для Харкова. Крім того, мова йшла про те, щоб встановлювати стаціонарні станції з подачі кисню. Така робота вже розпочата. Кошти для купівлі медикаментів ми виділили. Зараз в перую чергу потрібно зайнятися технічним забезпеченням», — підкреслив перший віце-мер. Також він зазначив, що почув запит медиків про формування запасу захисного одягу.

Зазначимо, що на зустрічі також було вирішено передбачити кошти на придбання нового рентген-апарату для міської клінічної лікарні №8. Крім того, нагадаємо, що в Харкові планують ввести страхування медиків, вчителів, водіїв громадського транспорту і працівників станцій метро на випадок захворювання COVID-19. Світлана Горбунова-Рубан додала, що в цей список планують внести і соцпрацівників.

«За цей час ми придбали серйозну кількість концентраторів, дихальних апаратів, завдяки яким весь цей час виходили з положення і надавали необхідну допомогу. Ми вперше проходимо цей шлях, складний фізично, морально, фінансово, і наше завдання — зробити це гідно. Ми просимо про це наших керівників, медичних працівників, всіх харків’ян. Тільки наші взаємні дії і взаємна повага зможуть хоча б якось згладити ситуацію і зняти напругу», — зазначила заступник міського голови.

Джерело інформації: 22 жовтня 2020, https://city.kharkov.ua/uk/news/dlya-kharkova-zakuplyat-dodatkovi-kisnevi-kontsentratori-45908.html