Електронні медичні записи: з початку року проти COVID-19 вакциновано понад 348 тисяч українців

Загалом, у 2021 році в Україні вакциновано понад 453 тисячі осіб. Найбільше — у Києві, Дніпропетровській та Львівській областях.

Електронна система охорони здоров’я — одна з наймасштабніших в Україні. Вона має ключову роль у процесах трансформації фінансування системи охорони здоров’я та у реалізації Програми медичних гарантій. Супроводжує кожен крок змін у медицин. Вперше в Україні з’явилися реальні дані щодо стану системи охорони здоров’я.

У 2021 році в електронній системі охорони здоров’я запустили модуль з ведення медичних записів щодо вакцинації населення. На сьогодні вже створено майже 795 тисяч записів про вакцинацію. Найбільше записів щодо вакцинацій проти коронавірусної хвороби — понад 348 тисяч.

Згідно з даними електронних медичних записів, в 2021 році в Україні вакциновано понад 453 тисячі осіб. З них, більшість жінки — понад 54 %.

Щодо вікових показників. Найбільше щеплень отримали українці віком:

  • від 46 до 55 років — 73 тисячі щеплень,
  • від 56 до 65 років — майже 71 тисячу щеплень,
  • від 66 років — 77 тисяч щеплень.

Лідери серед регіонів, які провели вакцинацію в 2021 році: Київ — майже 44 тисячі введених вакцин, Дніпропетровська область — понад 35 тисяч введених вакцин та Львівська область — 31 тисяча введених вакцин.

На сьогодні в електронній системі охорони здоров’я вже створено понад 226 мільйонів електронних медичних записів. Для 18 мільйонів українських пацієнтів. Лідерами щодо найбільшої кількості створених електронних медичних записів є Харківщина — понад 23 млн, місто Київ — понад 22 млн та Дніпропетровська область — понад 20 млн.

Щодо електронних медичних направлень. На сьогодні їх вже створено понад 35,5 млн. Найбільше — у Києві — понад 5 млн. На Харківщині та на Дніпропетровщині — більше ніж 3 млн в кожній із областей. Понад 18 млн електронних направлень виконано для 9 млн пацієнтів. Найбільшу кількість пацієнтів за електронними направленням прийняли у консультативно-діагностичному центрі Деснянського району столиці — понад 85 тисяч.

Найбільший відсоток створених направлень — на консультацію до вузького спеціаліста. Найчастіше пацієнти зверталися (тобто погасили направлення) за електронним направленням до таких лікарів:

  • невролог — 806 тисяч пацієнтів;
  • офтальмолог і ЛОР — понад 690 тисяч пацієнтів до кожного з цих фахівців;
  • та хірург — 576 тисяч пацієнтів.

Цього року ми продовжуватимемо розвивати електронну систему охорони здоров’я. Заплановано старт нових сервісів та функціоналу — електронного лікарняного та електронного кабінету пацієнта. А також електронних модулів щодо плану лікування, державної програми реімбурсації та “чутливих” даних щодо ВІЛ/СНІДу та розладів психіки. Також плануємо вдосконалити та розширити функціонал верифікації, безпеки та надійності даних. Завдяки якому зможемо виявляти та запобігати шахрайським діям в системі. Контролюватимемо ефективне витрачання бюджетних коштів. На реалізацію цього функціоналу НСЗУ отримала два спеціальні гранти від проєкту ТАРАS.

Джерело інформації: 15 04 2021, https://nszu.gov.ua/novini/elektronni-medichni-zapisi-z-pochatku-roku-proti-covid-19-va-532