Харківщина отримала понад 1300 кисневих концентраторів для первинної ланки медицини

Медицина

Про це під час брифінгу 26 травня повідомив заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк.

Він зазначив, що 25 травня до Харківського обласного аптечного складу привезли кисневі концентратори, закуплені для кисневої терапії пацієнтам із COVID-19 у домашніх умовах.

«Це концентратори, які відповідно за доведеним обсягом субвенції для первинної ланки надійшли до нашого регіону. Це дає нам можливість у спокійному режимі підготувати первинну ланку, і ми розраховуємо, що надалі робота саме первинної ланки буде ефективнішою. Йдеться про раннє виявлення хворих, своєчасне призначення адекватної схеми лікування», — розповів Михайло Черняк.

Аби отримати кисневий концентратор, необхідно буде звертатися до сімейних лікарів. Лікування проходитиме під наглядом фахівця.

Незабаром концентратори розподілять до лікарень, більшість з них отримає Харків, оскільки саме у місті найбільше хворих.

Також Михайло Черняк повідомив про те, що 25 травня область отримала чергову партію вакцини від COVID-19 — 18 тисяч доз препарату CoronаVac. Крім того, найближчим часом регіон очікує на чергове постачання вакцини від Pfizer.

Щодо загальної ситуації із захворюваністю на COVID-19 заступник голови Харківської ОДА відзначив стабілізацію процесу.

«Ситуація сьогодні вже стабільна, ми бачимо, що є тенденція до зменшення за всіма показниками», — зауважив Михайло Черняк. Так, на сьогодні з 5065 ліжок госпітальної бази області хворими на коронавірусну інфекцію зайнято 1854 ліжка.

Джерело інформації: 26 травня 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/109534