Харківська область отримала черговий медичний вантаж: тисячі захисних костюмів та респіраторів

Засоби індивідуального захисту з Києва надійшли до обласної інфекційної лікарні. Надалі їх розподілятимуть по медзакладах області – за наданими потребами.

«У вантажі, який прибув сьогодні з Києва, — велика кількість захисних масок та респіраторів – понад 12 тисяч, а також понад 5 тисяч захисних костюмів», — повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Як пояснив директор КНП «Обласна інфекційна лікарня» Павло Нартов, одноразовий костюм медики, котрі працюють з пацієнтами з СOVID-19, використовують протягом 3-4 годин. Після цього костюм треба змінити. Респіратори – в залежності від рівня захисту – змінюють раз на 3 – 6 годин. У середньому кожна бригада працює від 6 до 12 годин та за цей час кожен медик змінює до 4 костюмів.

«Якщо медична сестра частіше спілкується з хворим, то частіше змінює комбінезон. Лікар  — у залежності від того, який стан хворого. Є наказ МОЗ, де все чітко прописано: скільки і кому потрібно засобів. І ми чітко його виконуємо у своїй практичній роботі», — розповів Павло Нартов.

Він відзначив, що зараз заклад має достатню кількість засобів захисту, і вона постійно поповнюється.

«Кожен день ми інформуємо Департамент охорони здоров’я, обласну адміністрацію щодо засобів індивідуального захисту, і засоби відновлюються та поповнюються. Нам багато надійшло допомоги від благодійників, також з облдержадміністрації надходять вантажі», — сказав директор КНП «Обласна інфекційна лікарня».

Олексій Кучер наголосив, що зараз важливим є вчасне отримання облдержадміністрацією інформації від лікарень про їх потреби.

«Я ще раз хочу подякувати нашим медикам, які знаходяться на передовій у боротьбі з коронавірусом. І попросити їх вчасно повідомляти про потреби, які в них зараз є. Ви бачите, що ми маємо можливість передавати ці засоби індивідуального захисту лікарням», — сказав керівник області.

Джерело інофрмації:

24 квітня 2020, https://kharkivoda.gov.ua/news/103227