Харківські медзаклади можуть опинитись у критичній ситуації – Центр служби крові (відео)

У Харкові заявили про нестачу донорів, пов’язують це із карантином. В обласному центрі служби крові добровольців поменшало вдвічі.

Харків’янин Ігор прийшов до обласного центру служби крові, щоб здати тромбоцити. Зазначає, що карантин його не зупиняє.

Ігор, донор

Мене нічого не лякає. В мене є, як бачите, індивідуальний захист. Я вважаю, що це мій обов’язок як громадянина. Я регулярно здаю донорську кров для нашого військового шпиталю.

У центрі зазначають, що з початку карантину донорів поменшало вдвічі. Наразі на день до установи приходять близько 60 добровольців. У зв’язку з відміною планових операцій про дефіцит компонентів поки не йдеться, але зовсім скоро медзаклади можуть опинитись у критичній ситуації, додають у центрі.

Вадим Яворський, головний лікар Харківського обласного центру служби крові

Завжди ми працюємо в межах 200-250 донорів на один день. Якщо ми забезпечимо 100-120 донорів на день, то ми зможемо прожити цей кризовий стан. Але зупинка по донорству, відсутність донорів протягом одного, двух, трьох днів може привести Харківську область до колапсу.

Центр забезпечує компонентами більше 70 медзакладів.

 

Вадим Яворський, головний лікар Харківського обласного центру служби крові

Пологи залишаються, невідкладні стани залишаються. Як правило, це досить закономірне явище, коли при відсутності планових лікувань можуть загострюватися хронічні захворювання, і хворі будуть потребувати більшої кількості компонентів крові. Так як вони із хронічних хворих будуть переходити в невідкладні стани. Є онкологія, яка не відміняється. Є гематологія, яка не відміняється.

У закладі стверджують, що під час карантину дотримуються всіх санітарних норм. При вході та під час огляду донорам міряють температуру. Працівники та відвідувачі центру носять маски та бахили. На всіх поверхах є санітайзери та інструкції з рекомендаціями, як уберегтися від коронавірусу.

Євгеній, донор

Температуру померили. Всё хорошо. Поэтому стараемся, помогаем.

З 1 квітня до центру та у зворотному напрямку донори можуть діставатися безкоштовно. Автобус відправлятиметься по буднях о десятій ранку від п’ятого під’їзду Держпрому.

Джерело інформації:

01 04 2020, https://www.objectiv.tv/objectively/2020/04/01/harkivski-medzakladi-mozhut-opinitis-u-kritichnij-situatsiyi-tsentr-sluzhbi-krovi-video/