Як дорослим і дітям отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах

Наприкінці 2022 року до Програми медичних гарантій додали кілька нових пакетів. Серед них – «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Отже, держава оплачує законтрактованим закладам надання пацієнтам якісних безоплатних реабілітаційних послуг.

Але як пройти курс з реабілітації амбулаторно? Які послуги передбачені цим пакетом та як отримати допомогу в його межах безоплатно?

Як пацієнтові безоплатно пройти курс реабілітації амбулаторно?

Для отримання послуг в межах пакета потрібне електронне направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або лікуючого лікаря, у тому числі – лікаря фізичної та реабілітаційної медицини.

З направленням потрібно звернутися до лікарні, яка уклала договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах». Таких закладів в Україні – 386. Найбільша кількість – у місті Києві, Дніпропетровській, Львівській, Полтавській та Харківській областях.

Як знайти лікарню, яка уклала договір з НСЗУ? 

Знайти таку лікарню можна на сайті НСЗУ за посиланням. Оберіть розділ 1 «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». На третій сторінці оберіть серед фільтрів потрібну область або населений пункт, а в підрозділі «Групи послуг» – необхідний пакет (54). Після цього ви побачите всі заклади, які мають договір на пакет, а також їхні контакти.

Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.

Джерело інформації:

15 березня 2023, https://moz.gov.ua/article/news/jak-doroslim-i-ditjam-otrimati-reabilitacijnu-dopomogu-v-ambulatornih-umovah