Як уникнути статевих інфекцій

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть сильно ускладнити ваше життя, адже викликають значний дискомфорт: подразнення, різноманітні виділення зі статевих органів, підвищення температури — в короткостроковому періоді. Без правильної терапії ці захворювання можуть призвести до порушення репродуктивної функції, проблем з іншими системами організму та навіть бути смертельними (як-от СНІД, вірусні гепатити B та С). Не варто наївно очікувати, що люди будуть утримуватися від сексу протягом війни, до того ж кохатися дуже корисно і важливо для підтримання психічного здоров’я.

На щастя, запобігти хворобам, що передаються статевим шляхом, у наш час легко. Бар’єрний метод контрацепції працює дуже добре: за правильного застосування якісні презервативи дають до 98% захисту.

Щодо використання кондомів важливо:

  • зберігати у спеціальній упаковці, ідеально — металевій коробочці, а не у кишені біля тіла, де вони нагріваються, і не в сумці, де труться об інші речі
  • контролювати строк придатності та цілісність упаковки
  • використовувати лише в комбінації з природною змазкою або штучною на водній основі, адже жир (олії, креми) та силікон у складі лубрикантів руйнує латекс
  • змінювати презерватив, якщо почали вдягати не тим боком, змінювати між статевими актами, сексуальними практиками
  • обирати свій розмір

Лікування ІПСШ має призначати лікар (уролог, гінеколог) після визначення конкретного збудника, а провести таке дослідження в воєнних умовах часто неможливо. Саме тому основні зусилля спрямуйте на запобігання хвороби. Нехай життя перемагає, а секс завжди буде захищеним та таким, що підтримує вас, а не завдає проблем.

Джерело інформації: за матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ України