Ліки за програмою реімбурсації можна отримати у понад 8 400 аптеках

Реформа медицины

З початку 2021 року лікарі виписали понад 145 тис е-рецептів на “Доступні ліки”. 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки.

З початку 2021 року договір з Національною службою здоров’я України на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки” мають 987 юридичних осіб. У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.

НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації. 

Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає “Доступних ліків”, з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт. 

На сьогодні залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції:
— 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань; 
— 48 – для лікування діабету ІІ типу;
— 15 – від бронхіальної астми; 
— 1 – для лікування ревматичних хвороб.

У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів:
— 62 препарати — для лікування серцево-судинних захворювань;
— 17  — для лікування діабету ІІ типу; 
— 6 — для лікування бронхіальної астми.

З початку цього року лікарі виписали понад 145 тис електронних рецептів на “Доступні ліки”. 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки.  

Рецепт на “Доступні ліки” — електронний, і виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері. У вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі — прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки. Перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ. Також дізнатися, де розташована найближча аптека з “Доступними ліками”, можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

Джерело інформації: 12 01 2020, https://nszu.gov.ua/novini/liki-za-programoyu-reimbursaciyi-mozhna-otrimati-u-ponad-8-4-442