Максим Степанов: гроші з «ковідного фонду», які перебувають у розпорядженні МОЗ, витрачаються для боротьби з COVID-19

Кошти з «Фонду боротьби з COVID-19», які перебувають у розпорядженні МОЗу, у повному обсязі витрачаються для нарощування потужностей медичної системи для протистояння пандемії. Про це повідомив Максим Степанов під час ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

“На початку пандемії система охорони здоров’я та система лабораторних центрів були вщент зруйновані. Тоді ми робили лише 200 ПЛР-тестів на добу. За 6 місяців, поки я перебуваю на посаді, ми збільшили кількість ПЛР-тестувань до 35 тисяч на добу. Для лікування пацієнтів з COVID-19 було виділено 12 тисяч ліжок, зараз готові до використання 37 тисяч ліжок, і ця кількість може бути збільшена до 50-52 тисяч”, — наголосив очільник МОЗ.  

Окрім того, Міністр підкреслив, що всі кошти з ковідного фонду, які перебувають у розпорядженні МОЗу, використовуються на боротьбу з пандемією. Зокрема, на процес лікування хворих на коронавірусну хворобу, 300% доплати медичним працівникам, розбудову лабораторних центрів та закупку тест-систем.

Максим Степанов також повідомив, що МОЗ опрацьовує варіант перепрофілювання для лікування пацієнтів з ковід лікарень Укрзалізниці та Академії медичних наук у м. Київ. 

Нагадаємо, раніше Максим Степанов заявив, що МОЗ закладає у бюджетний запит на 2021 рік окрім стаціонарної медичної допомоги та Ковід-пакетів, 10 млрд гривень на забезпечення готовності українських лікарень до до реагування на можливі спалахи інфекційних хвороб.

Джерело інформації: 10 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-groshi-z-kovidnogo-fondu-jaki-perebuvajut-u-rozporjadzhenni-moz-vitrachajutsja-dlja-borotbi-z-covid-19