Максим Степанов: МОЗ розширить алгоритм тестування на COVID-19 та збільшить кількість досліджень

МОЗ-коронавирус

Міністерство охорони здоров’я України внесе зміни до алгоритму тестувань на COVID-19 та розширить коло осіб, які проходитимуть дослідження на коронавірусну хворобу. Про це в ефірі «Ранок з Україною» повідомив  Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«У зв’язку з початком використання тестів на антиген ми значно розширимо коло осіб, які проходитимуть дослідження. Я вже дав відповідне доручення Головному державному санітарному лікарю змінити алгоритм тестування на коронавірусну хворобу», — зазначив очільник МОЗ.


Максим Степанов поінформував, що, зокрема, буде внесено зміни в алгоритм обов’язкового тестування на COVID-19 під час планової госпіталізації хворих у медичні установи.

«Зараз при планових госпіталізаціях необхідно пройти ІФА-тест.  Із початком застосування експрес-тестів на антиген, які займають лише 15 хвилин, алгоритм значно спрощується. Зараз ми займаємось забезпеченням лікарень цими тестами», — розповів Максим Степанов.

Міністр також зазначив, що наразі фіксується зменшення кількості тестувань на коронавірусну хворобу — це пов’язано зі скороченням числа звернень громадян. 

«Є такі «експерти», які розбираються в усьому, починаючи від вирощування городини та закінчуючи космічною галуззю. І зрозуміло, вони коментують також питання медицини. Хочу підкреслити, ми тестуємо перш за все людей, котрі звертаються із симптомами коронавірусної хвороби, або якщо хворий поступив в лікарню з пневмонією.  Коли зменшується кількість звернень, то відповідно зменшується кількість тестувань», — пояснив Міністр.

Нагадаємо, що наразі в Україні фіксується зменшення звернень пацієнтів із симптомами коронавірусної хвороби, і відповідно зменшилась кількість ПЛР-досліджень, а також кількість госпіталізованих осіб. Зокрема, на минулому тижні було госпіталізовано 10 100 пацієнтів, у той час як на позаминулому — 11 606. Ця позитивна динаміка є одним із найважливіших показників розвантаження медичної системи.

Джерело інформації: 9 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-moz-rozshirit-algoritm-testuvannja-na-covid-19-ta-zbilshit-kilkist-doslidzhen