Максим Степанов: Справедливі зарплати медикам — основа медичної системи

Семейный врач

Медики — це основа медичної системи країни. Сьогодні Україні важливо не допустити масового відтоку медичних кадрів, який може відбутися через низькі зарплати та високий попит на українських медиків за кордоном. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу.

«Лікар має отримувати мінімум 23 тисячі гривень на місяць, середній медперсонал — 17 тисяч гривень, молодший медперсонал — 12 тисяч гривень. Це ті показники, з яких ми повинні почати 2021 рік. Це ті показники, які можуть зменшити відтік наших медичних кадрів за кордон. У всьому світі розуміють цінність лікарів, тому будуть наполегливо запрошувати наших фахівців працювати у європейських країнах. Вони вже почали це робити. Ми не можемо допустити масового виїзду наших медиків», — наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов нагадав, що відповідне збільшення зарплат медичних працівників закладене у бюджетному запиті МОЗ на 2021 рік. Міністерство наполягатиме на необхідності збереження цих показників у державному кошторисі. 

«Зараз дуже складний час для України. Медики стали живим щитом між пацієнтами та коронавірусною хворобою. І ці люди заслуговують на гідне життя і гідні заробітні плати. Ми можемо побудувати будь-яку кількість лікарень, закупити будь-яке обладнання, але якщо не буде лікарів, медичних працівників, які рятують нас та зберігають наше здоров’я, — все це не матиме значення. Саме тому ми наполягаємо на перегляді показників в бюджеті, які зараз розглядаються Верховною Радою», — зазначив Максим Степанов.

Міністр також підкреслив, що на сьогодні головна мета МОЗ — це створення міцної медичної системи. Щоб кожен українець міг отримати необхідну якісну медичну допомогу.

Нагадаємо, у своєму бюджетному запиті на 2021 рік МОЗ заклало видатки на медицину у розмірі 296 млрд грн, зокрема на програму медичних гарантій — 225 млрд грн. Однак 27 листопада Кабінет Міністрів схвалив проєкт бюджету на наступний рік, який передбачає, що видатки на програму медичних гарантій становитимуть 123 млрд грн.

Джерело інформації: 8 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-spravedlivi-zarplati-medikam—osnova-medichnoi-sistemi