Максим Степанов: Україна повернулася до карантинних обмежень, які діяли в грудні

25 січня опівночі в Україні припинили діяти посилені карантинні обмеження,  які тривали з 8 січня. Відтепер країна повернулася до протиепідемічних правил, що діяли в грудні 2020 року. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

«Посилені карантинні обмеження — частина двоетапних протиепідемічних заходів, мета яких знизити темпи розповсюдження вірусу. Нагадаю, що першим етапом був карантин «вихідного дня», який стримав активне поширення інфекції. Впровадивши обмеження у два етапи, ми отримали сумарний ефект, альтернативний від введення повного локдауну, який сьогодні вводять чимало європейських країн», — наголосив очільник МОЗ.

Максим Степанов зазначив, що провідні українські експерти у галузі епідеміології протягом тижня проаналізують епідеміологічну ситуацію по країні загалом, а також у розрізі регіонів. За підсумками аналізу буде розглянута можливість повернення до адаптивного карантину.

Джерело та більше інформації: 25 січня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-ukraina-povernulasja-do-karantinnih-obmezhen-jaki-dijali-v-grudni