Медичні заклади області стовідсотково забезпечені киснем

Медицина

Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян, голова обласної державної адміністрації Айна Тимчук та Міністр внутрішніх справ  України Арсен Аваков зустрілись сьогодні із керівниками закладів охорони здоров’я Харкова та області, в яких лікують хворих на коронавірусну хворобу. Днями до усіх опорних медзакладів регіону доставлені концентратори і тепер усі ліжка забезпечені доступом до кисню.

«Сьогодні ми усі сподіваємось на якнайшвидше застосування вакцини. Найімовірніше, Україна в якості основної користуватиметься  вакциною Британського виробництва AstraZeneca. Однак, будуть також препарати й інших виробників. В першу чергу мають бути вакциновані медики, потім інші групи ризику.

Також у цьому році ми маємо дуже складний бюджет, тож закликаю вас до тісної співпраці із регіональною владою, щоб швидко вирішувати усі можливі питання із розподілом ковідних грошей у тому числі», – підкреслив Арсен Аваков.

За словами голови обласної ради Артура Товмасяна, для забезпечення лікарень зроблено дійсно багато:

«Ми переглядали наші обласні програми, щоб знайти необхідні ресурси для цього, отримували державну підтримку. Нам довелося змінити підходи до розподілу медичного обладнання, адже все має відбуватися чітко й логічно.

Однак, першочерговим досі залишаються проблеми, пов’зані із тим, що на місцях не вистачає кваліфікованого медичного персоналу. Сьогодні на кожного лікаря, медичну сестру, водія швидкої припадає колосальне навантаження. Харківська обласна рада розуміє проблеми галузі, сприятиме вирішенню будь-яких питань у коротші терміни», – сказав голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

Міністр МВС України Арсен Аваков повідомив, що наразі триває розробка й введення системи сучасної санітарної авіації, потужності якої будуть розташовані у тому числі на території Харківщини.

«Наприкінці року буде введена в дію справжня санаівація. Розробляється спеціальна вертолітна програма, в якій нові гелікоптери для ДСНС, нацгвардії, поліції базуватимуться у Харкові. І разом сформуємо систему, яка дозволить доставляти важких хворих у першу чергу до провідних медустанов, у тому числі столичних», – розповыв Міністр.

Учасники зустрічі говорили також про кроки, які вже зроблені для того, щоб покращити оснащення медичних закладів та їх перепрофілювання. Зокрема, керівники лікарень зауважили, що майже не виникає питань із забезпеченням медикаментами, тепер вирішена проблема із постачанням кисню, разом з тим досі гостро стоїть кадрове питання.

«Ми забезпечили практично усі ліжка, існують питання підтримки  двох залізничних лікарень, які також прийматимуть важких пацієнтів, яким потрібні апарати ШВЛ. Дуже багато зроблено обласним лабораторним центром, в якому протестували більше 200 тисяч зразків, на жаль, понад 70 тисяч з яких виявилися позитивними. За показниками МОЗ, найкращою визнана робота служби екстреної медичної допомоги Харківської області», – підвів підсумки роботи минулого року заступник голови облдержадміністрації Тарас Пастух. Керівники  області та Міністр наприкінці зустрічі привітали очільників медичних установ з прийдешнім Різдвом та побажали здоров’я, злагоди у родинах та трудових колективах.

Джерело інформації: 05 січня 2021, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25637-medichni-zakladi-oblasti-stovidsotkovo-zabezpecheni-kisnem