МОЗ повідомляє про рівень захворюваності на ГРВІ в Україні

Грипп

Грипп є формою гострого респіраторного захворювання, котре спричиняється вірусою інфекцією. Передається між людьми через кашель, чхання або ж близький контакт. Найкраща профілактика грипу —  щорічна вакцинація.

Як наголошується на сайті Міністерства охорони здоров’я України, кожен у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми інфікованості виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Важливо одразу звернутися по медичну допомогу, бо грип небезпечний ускладненями.

Протягом минулого тижня (17.02–23.02) на ГРВІ захворіли 217 459 людей, із них 61,3 % — діти.

Інтенсивний показник захворюваності склав 568,7 на 100 000 населення, а це означає, що епідемічний поріг по Україні перевищено на 19,3 % .

У країні зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу, але на Харківщині, Луганщині, Дніпропетровщині, на Запоріжжі та в Києві зберігається неепідемічний рівень активності грипу та ГРВІ. У решті регіонів спостерігається висока епідемічна активність.

 

МОЗ нагадує, що перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип не є початком епідемії. Це – типове для даної пори року збільшення випадків захворюваності.

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 25 із 71 зразка матеріалів визначено віруси грипу: 13 — типу А(Н1)pdm09, 9 — типу А не субтипований, 3 — типу B.

Протягом минулого тижня в Україгі сталося десять смертей через ускладнення від грипу. Випадки підтверджено методом ПЛР. З початку епідемічного сезону — 48 людей померло від ускладнень грипу. Жоден з померлих не був вакцинований проти грипу.

Упродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 225 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 237 345 осіб.

Джерело інформації і фото:

26 02 2020, https://www.objectiv.tv/objectively/2020/02/26/moz-povidomlyaye-pro-riven-zahvoryuvanosti-na-grvi-v-ukrayini/