МОЗ розширило реєстр безоплатних ліків

Программа Доступные лекарства

Про це йдеться у Наказі № 1805 від 15 серпня 2019 року.

У новій редакціїреєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій.

Національна служба здоров’я України вперше здійснювала формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Нова редакція реєстру містить 254 лікарських засоби, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 — для лікування серцево-судинних захворювань, 45 — діабету ІІ типу, 14 — бронхіальної астми.

 

У новому реєстрі кількість безоплатних ліків для пацієнтів зросла з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю.

 

На Урядовому порталі нагадують, НСЗУ реалізує урядову програму реімбурсації з 1 квітня 2019 року. Завдяки використанню електронних інструментів оновлена програма «Доступні ліки» стала зручнішою і для пацієнтів, і для аптек. Аптека має один договір з НСЗУ на участь у програмі, пацієнт може отримати електронний рецепт у лікаря, якого обрав за декларацією, а отримати свої «Доступні ліки» можна у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, — незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

 

Переглянути оновлений перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки», можна тут. Також відповіді на питання щодо реалізації програми можна отримати, зателефонувавши у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Джерело інформації:

16 серпня 2019, https://kharkivoda.gov.ua/news/99914