На Харківщині оприлюднили статистику щодо хвороби Лайма

Клещи

Згідно зі статистичними даними, у Харкові зростає кількість хворих на бореліоз.

У зв’язку з аномально теплою зимою на Харківщині зафіксували зростання кількості хворих, які мали контакт із кліщами. Станом на зараз за перші три місяці 2020 року кількість осіб із діагностованою хворобою Лайма збільшилася на 7,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Ускладнюється ситуація ще й тим, що перший період хвороби може сягати місяця та проходити або зовсім без сипмтомів, або ж з мінімальними проявами місцевого характеру.

Зокрема у Харківському лабораторному центрі розповіли, що цьогоріч очікують на значно більшу кількість постраждалих від кліщів, адже погодні умови сприяють розмноженню та суттєвому збільшенню популяції. Тож всіх тих, хто полюбляє прогулянки парками та пікніки, попереджають про необхідність вживати додаткових засобів задля особистої безпеки. Зокрема, йдеться про одяг, що захищає тіло, нанесення репелентів, обрання безпечних ділянок (немає високої трави тощо). Також потрібно оглядати себе, дітей та домашніх тварин після кожної прогулянки.

Джерело інофрмації:

28 04 2020, https://www.objectiv.tv/objectively/2020/04/28/na-harkivshhini-oprilyudnili-statistiku-shhodo-hvorobi-lajma/