Нові вимоги у ПМГ-2021 стимулюватимуть лікарні надавати пацієнтам з інфарктом високотехнологічну допомогу

Медичні експерти пропонують внести низку змін, що поліпшать діагностику, лікування інфаркту міокарда та вдосконалять маршрут пацієнта.

Проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень, термінові консультації з лікарями інших спеціальностей, зокрема, телемедичних та надання послуг з медичної реабілітації в гострому періоді — про це йшлося на першому засіданнi Робочої групи медичних експертів за Програмою медичних гарантій у 2021 році за напрямом лікування гострого інфаркту міокарда.

Учасники засідання — науковці, провідні лікарі-кардіологи, керівники закладів та лікувальних відділень, що надають медичні послуги пацієнтам з інфарктом та представники пацієнтських організацій — обговорили та прийняли проміжні рішення до пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда».

Серед пропозицій медичних експертів, зокрема:
— визначення  необхідних лабораторних досліджень, що мають проводитись у цілодобовому режимі, а також додаткових відповідно до потреб стану пацієнта; 
— проведення інструментальних досліджень, зокрема, ангіографічного, рентгенологічного дослідження тощо;
— надання послуг з медичної реабілітації в гострому періоді та переведення пацієнтів до відділення (центру) реабілітації або кардіологічного відділення в залежності від стану пацієнта для надання послуг з медичної реабілітації у підгострому/відновному періоді;
— наявність палати або відділення інтенсивної терапії. А саме в ЗОЗ, де є відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії або кардіологічного відділення, катетеризаційної лабораторії, яка працює в цілодобовому режимі для надання медичної допомоги при лікуванні гострого коронарного синдрому обов’язково має бути  палата або відділення інтенсивної терапії.
— забезпечення можливості проведення термінових консультацій лікарями інших спеціальностей, у тому числі телемедичних консультацій, за потреби пацієнта та інші.

Голова Робочої групи за напрямом лікування гострого інфаркту міокарда кандидат медичних наук Світлана Дудник: “Лікування гострого інфаркту міокарда є пріоритетним напрямками в Програмі медичних гарантій поточного року. Таким залишиться і у 2021 році. НСЗУ при контрактуванні закладів охорони здоров’я  на лікування інфаркту висувала до них певні вимоги щодо наявності необхідного обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.

Основні вимоги у ПМГ-2021 мають і надалі стимулювати заклади охорони здоров’я до надання високотехнологічної медичної допомоги. Для укладення контракту НСЗУ вимагатиме наявності сучасного медичного обладнання. Медичні експерти пропонують внести низку змін, що поліпшать діагностику та лікування інфаркту. А також маршруту пацієнта. Ми маємо гарантувати надання медичної допомоги у закладі, де є все необхідне обладнання та спеціалісти для надання допомоги”. 

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Джерело інформації: 23 11 2020, https://nszu.gov.ua/novini/novi-vimogi-u-pmg-2021-stimulyuvatimut-likarni-nadavati-paci-390