Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

28 лютого до Центру громадського здоров’я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 з Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В обох випадках особи повернулися з Італії та мають прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати дослідження матеріалу, відібраного від захворілих осіб, проведені у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів методом ПЛР, дали негативний результат на віруси грипу. Зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної референс-лабораторії.

У МОЗ повідомляють, що медична система України повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації коронавірусу за участі медиків, рятувальників, представників поліції та органів місцевої влади.

Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ організував та проводить тренінг для епідеміологів та вірусологів щодо підготовки та реагування на можливий спалах COVID-19. У тренінгу беруть участь понад 70 фахівців — епідеміологів та вірусологів з Києва та регіонів України.

Щодо ситуації у світі: станом на 2 березня у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 3 048 — летальні. Одужало вже 45 074 особи.

 

За повідомленням МЗС України, станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до посольства не надходила. Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Дипустанові відомо про 39 громадян України, які залишаються в провінції Хубей.

COVID-19 був діагностований у громадянки України в Італії. Наразі вона знаходиться у лікарні «Cotugno» (м. Неаполь), а її життю, за даними лікарів, нічого не загрожує. Ситуація перебуває на особливому контролі Генерального консульства України в Неаполі та Посольства України в Італії.

 

Італійська сторона відзначає, що на сьогодні уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де є два осередки хвороби — у Ломбардії та Венето, водночас, як в інших регіонах фіксуються поодинокі випадки, що не становлять масової загрози для жителів.

27 лютого розпочався процес висадки пасажирів з круїзного лайнеру «Diamond Princess», де знаходилося 25 громадян України-членів екіпажу лайнеру. Після висадки на берег всі пройдуть двотижневий карантин, після чого, за умови отримання повторних негативних результатів відповідних тестів, вони отримають можливість виїзду за межі Японії. Станом на 28 лютого три громадянина України, в яких діагностовано наявність вірусу COVID-19, продовжують перебувати в медичних закладів Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.

Джерело інформації:

02 березня 2020, https://kharkivoda.gov.ua/news/102514