У новій амбулаторії селища Мала Рогань пройшов навчальний семінар для керівникиів закладів охорони здоров’я первинної ланки з практичного застосування телемедичних сучасних технологій
За рішенням Департамента охорони здоров’я ХОДА був проведений семінар на базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини селища Мала Рогань, яка вже побудована і найближчим часом буде введена в експлуатацію. Зараз тут йдуть завершальні будівельні роботи. У ході семінару керівникам продемонстрували можливості проведення телемедичних консультацій для лікарів загальною практики сімейної медицини, які працюють в сільскій місцевості. Із цієї амбулаторії було проведено декілька консультацій з кардіологами, дерматологами, пульмонологами. Основна мета – навчити правильно організувати цей процес телемедичних консультацій.
Радник заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сіроштан Г.М повідомила: «В цій амбулаторії напрацюваний певний досвід такої роботи, є добра практика проведення телемедичних консультацій. А головне, напрацьовані методики підбору пацієнтів для таких консультацій, проведення обсягів їх обстеження, а також вміння правильно організувати консультації на рівні Харківської обласної лікарні. Тому саме тут сьогодні буде проведена така практична демонстрація телемедичних консультацій з лікарями медзакладу третинного рівня – Харківської обласної клінічної лікарні».
Також сьогодні керівникам таких медзакладів сільскої медицини було запропоновано декілька комплектів медичного обладнання, яке необхідно мати для проведення єфективної телемедичної консультації. Було продемонструвано декілька таких комплектів. Деякі керівники привезли з собою вже закуплене обладнання, для того, щоб обмінятися думками, була можливість зрівняти пропозиції того чи іншого виробника. Повинно бути п’ять параметрів медичного обладнання, цифровий інтерфейс, щоб зайти в мережу і провести консультацію.
З 28 лютого, коли цей проект почав реалізовуватися, медичні консультації спеціалістів третинного рівня получили 282 пацієнта. Зазначимо, що консультації між медзакладами первинної та другої ланки сьогодні тільки починають напрацьовуватися. Ще протягом квітня телемедичні консультації будуть проходитии в тестовому режимі, а далі все буде робитися по запиту лікаря загальної практики у разі набуття необхідності для пацієнта.
Ще раніше представник МОЗ України відзначила, що Харківська область найкраще справляється з виконанням завдань щодо впровадження системи телемедицини. У області відпрацьовуються послідовно і виважено усі необхідні напрямки роботи.
Довідково
Одним з головних досягнень телемедицини є можливість наблизити висококваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу у віддалені райони. Телемедицина не має жодного зв’язку з телебаченням. В рамках діючого пілотного проекту щодо впровадження телемедицини для наближення якісного медичного обслуговування населення передбачено укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням.
Для технічної реалізації проекту телемедицини в області була створена регіональна служба телемедичних послуг. Основні завдання служби — створення захищеної мережі медичних установ, захищеної поштової служби, віртуального дата-центру, впровадження системи відеоконференцій і передача медичних даних в реальному часі