За надання допомоги новонародженим з масою тіла до 1 500 г, встановили найвищий тариф у Програмі медичних гарантій — до 98,5 тис грн.
За 9 місяців 2020 року понад 29 тис дітей отримали неонатальну допомогу за Програмою медичних гарантій. Це пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій. Такою вона залишається і у 2021 році, адже в Україні щороку народжується понад 300 тисяч немовлят і кожен 19-й з них народжується передчасно.
Україна займає одне з найперших місць в Європі за показником дитячої смертності. Якісна перинатальна допомога знижує рівень смертності. Вона є безоплатною для родини, тож зменшує і фінансове навантаження на батьків. Тому цей вид допомоги залишається в фокусі особливої уваги. Вимоги до неї підвищені. Оплата за послугу — також. За надання допомоги дітям, які народились з вагою до 1500 г, встановили найвищий тариф у Програмі медичних гарантій. Заклад отримує від 29,6 до 98,5 тис грн. У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається.
Високі вимоги збережуться і у 2021 році. Експерти, разом з якими розроблялись умови закупівлі по цьому напряму, одностайно підтримали таку позицію. Наприклад, запропонували збільшити кількість інфузоматів, кювезів, апаратів ШВЛ.
Також з квітня 2021 року НСЗУ пропонує ввести підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках. Такі заклади отримають більше грошей.
Крім того, НСЗУ пропонує запровадити підвищувальний коефіцієнт за наявність в закладі виїзної неонатальної анестезіологічної бригади, яка забезпечує транспортування недоношених дітей.
За 9 місяців 2020 року за неонатальну допомогу НСЗУ виплатила більше, ніж 848 млн грн.
До безоплатного пакету допомоги в складних неонатальних випадках входить: інтенсивна терапія новонароджених та виходжування; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; респіраторна підтримка; парентеральне харчування; лабораторні та інструментальні дослідження; офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят; вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
До тарифу включено ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів. Також з 1 квітня 2021 року в тариф за медичну послугу будуть включені дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які держава наразі закуповує централізовано. Тож заклади повинні будуть самостійно здійснювати закупівлі таких ліків і завчасно це планувати.
Додатково медзаклади отримають дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які держава закуповує централізовано.
Джерелдо інформації: 21 01 2021, https://nszu.gov.ua/novini/ponad-29-tis-nemovlyat-otrimali-bezoplatno-neonatalnu-dopomo-451