Понад 3,5 тисячі українців протестувалися на ВІЛ та гепатит с протягом європейського тижня тестування

Цьогоріч Європейський тиждень тестування (20–27 листопада) знову об’єднав людей навколо ідеї збільшити кількість тестувань на ВІЛ та вірусні гепатити й підвищити обізнаність населення про переваги ранньої діагностики цих недуг. В Україні до ЄТТ долучилися регіональні центри громадського здоров’я в 17 областях, 16 громадських організацій і благодійних фондів, лабораторні центри та півсотні медичних партнерів.

Таким чином упродовж тижня 3 660 людей протестувалися на ВІЛ та 2 440 — на гепатит С. За результатами тестування у 1% з них було виявлено ВІЛ, а в 5,8% — гепатит С.

Спільними зусиллями вдалося провести широку інформаційну кампанію в регіональних медіа — 7 радіостанцій і 35 регіональних телеканалів розповіли про важливість вчасного виявлення ВІЛ та гепатиту С. Особливу увагу регіональної влади вдалося привернути також завдяки поширенню власних промороликів РЦГЗ (Івано-Франківськ, Сєвєродонецьк, Волинь).

Додатково Центр громадського здоров’я України в партнерстві з ВООЗ та ЄС організував низку вебінарів для лікарів:

  • «Тестування на ВІЛ в умовах пандемії COVID-19: виклики та можливості», Ігор Семененко, ВООЗ Україна;
  • «Виявлення нових випадків ВІЛ-інфекції та ефективний зв’язок із послугами з лікування», Лариса Гетьман, відділ координації програм діагностики та лікування ВІЛ, ЦГЗ;
  • «Результати опитування загального населення щодо ризиків, стереотипів та готовності до тестування на ВІЛ та гепатити», Мирослава Германович, відділ наукових досліджень, ЦГЗ;
  • «Реалізація Державної стратегії елімінації вірусних гепатитів», Ірина Іванчук, відділ координації програм діагностики та лікування вірусних гепатитів, ЦГЗ.

Ми вдячні всім нашим партнерам, колегам у регіональних центрах громадського здоров’я, громадським активістам і представникам неурядових організацій, медичним партнерам і лікарям за активність та увагу до проблеми. Лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо підвищити обізнаність про вірусний гепатит C та ВІЛ, важливість тестування, переваги раннього виявлення цих хвороб і можливості їх подолання.

Більше інформаціїї за посиланням: 01 12 2020, https://phc.org.ua/news/ponad-35-tisyachi-ukrainciv-protestuvalisya-na-vil-ta-gepatit-s-protyagom-evropeyskogo-tizhnya