Придбано обладнання для майбутнього всеукраїнського центру вірусології у Харкові

Перша партія устаткування закуплена для Експертного лабораторно-діагностичного центру інфекційних хвороб та санітарного захисту, який створюється в Харкові на базі «Екополіса ХТЗ».

Про це сьогодні, 16 квітня, у своєму Telegram-каналі повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Міський голова написав, що тільки що бізнесмен Олександр Ярославський йому повідомив, що в Києві вже відвантажують зі складу першу партію лабораторного обладнання на 15 млн. грн.

«Це техніка одного з провідних американських виробників «ThermoFisher Scientific», світового лідера в області біотехнологій. Сьогодні-завтра до Харкова прибуде лабораторний комплекс, який має одночасно і практичне (діагностичне) призначення і наукове. Тобто дозволяє не просто встановлювати, чи хворий пацієнт, а й отримувати безцінні дані для розробки подальшого лікування з урахуванням унікальних генетичних особливостей як патогена, так і людини. Плюс проводити наукові дослідження для ефективної боротьби з усіма типами коронавірусів, а також зі збудниками інших інфекційних захворювань», — повідомив міський голова.

Як зазначив мер, це обладнання — останнього покоління, яке буде використано для цілеспрямованої боротьби з інфекційними захворюваннями вперше в Україні.

«І це те ядро, навколо якого ми створимо вірусологічний центр світового рівня — Експертний лабораторно-діагностичний центр інфекційних хвороб та санітарного захисту», — підкреслив Геннадій Кернес.

Джерело інформації:

16 квітня 2020, https://www.city.kharkov.ua/uk/news/pridbano-obladnannya-dlya-maybutnogo-vseukrainskogo-tsentru-virusologii-u-kharkovi-44398.html