За даними сайту МОЗ
Другий етап реформи охорони здоров’я України повинен відбуватися таким чином, щоб від цього виграли як пацієнти, так і медичні працівники України. Нове керівництво МОЗ працює над тим, щоб не допустити закриття лікарень і скорочення медиків, а також над тим, щоб підвищити їм зарплату.
Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу 25 квітня.
«Я хочу бути відвертим і розповідати про реальний стан справ: які є прорахунки в медичній реформі, що потрібно зробити для їх виправлення, який в нас план і як ми будемо його втілювати. Наше завдання – завершити медичну реформу не зі скороченими медичними працівниками, не з просто з існуючими заробітними платами, а з зарплатами, які будуть набагато вищими. Щоб у нас була медицина, якою ми будемо пишатися, яка на 100% допомагатиме усім українцям”, — підкреслив Максим Степанов.
За словами Міністра охорони здоров’я, він розпочав аудит системи охорони здоров’я України. Мета аудиту – з’ясувати, наскільки вітчизняна медицина готова до другого етапу реформи, який стартував з 1 квітня. Поки що, як підкреслив очільник відомства, сигнали з регіонів досить тривожні.
“Ми отримуємо інформацію, що десь планують скорочувати медпрацівників, десь збираються знижувати рівень зарплати чи починають відправляти медиків у неоплачувану відпустку. Так не має бути”, — наголосив Максим Степанов.
Уже зараз, як підкреслив Міністр, Уряд виконав доручення Президента і розробив механізм підвищення зарплати медикам, які лікують хворих на КОВІД-19 до 300%. “Вчора на засіданні Кабінету Міністрів прийняли всі необхідні рішення і механізм запрацює в повному обсязі”, — резюмував Максим Степанов.
Одним із головних пріоритетів роботи Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова є завершення реформи системи охорони здоров’я. При цьому зміни в медицині не повинні призводити до закриття лікарень, скорочення кількості медичних працівників та зменшення фінансування закладів охорони здоров’я. Виграють від цього як медики, так і пацієнти.
Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив в ході робочої поїздки у Київську область.
“Минулого року завідувачка відділенням «чутливих форм туберкульозу», пані Вікторія, з надбавками отримувала 14000 гривень. Після старту другого етапу реформи — за розрахунками, які затвердили попередні керівники МОЗ — вона отримуватиме 4000 гривень. При цьому, з 278 медпрацівників цього закладу лише 190 залишилися працювати. Через дефіцит фінансування. Так не має бути”, — зазначив Максим Степанов.
У ході візиту Міністр відвідав три медичні заклади Київської області і ознайомився, як вони працюють в умовах другого етапу медичної реформи, яка стартувала з 1 квітня. Як з’ясувалося, усі вони відчувають дефіцит фінансування через старт медичної реформи.
“Ми працюємо для того, щоб у медиків не було проблем. Для мене – це не просто слова. Я виріс у сім’ї медиків, моя дружина лікар. Я хочу не просто розпочати реформу, а довести її до кінця. Ми маємо отримати нову якість медицини. В нас має бути така система, щоб наші медики не хотіли виїхати за кордон, а пацієнти були задоволені якістю послуг”, — заявив Максим Степанов.
Джерела інформації:
25 квітня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-mi-%c2%a0zahistimo-medikiv-zabezpechimo-ih-gidnimi-zarplatami-ta-ne-dopustimo-zakrittja-likaren
25 квітня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-mi-ne-dopustimo-schob-v-medikiv-znizhuvalasja-zarplata-cherez-reformu