З настанням сонячних весняних днів збільшується сонячне ультрафіолетове випромінювання, біологічна дія якого проявляється, перш за все, у його позитивному впливі на організм людини. Найбільш частими наслідками недостатності сонячного світла є послаблення захисних імунобіологічних реакцій організму, загострення хронічних захворювань, функціональні розлади нервової системи. Ультрафіолетове опромінення малими дозами чинить сприятливу дію на організм, нормалізує артеріальний тиск та всі види обмінних процесів, підвищує опірність організму.
Але тривале перебування на сонці може бути шкідливим для шкіри та спричинити сонячні опіки. Ультрафіолетові промені активні не тільки в сонячні дні, тому перша лінія захисту для людини є одяг. Також сонцезахисний крем є незамінним для захисту шкіри. Наносити сонцезахисний крем необхідно завчасно до виходу на повітря.
Надмірне ултрафіолетове випромінювання може стати причиною гострих або хронічних уражень очей. Ультрафіолетове випромінювання несприятливо впливає на тканини ока і ніжну шкіру довкола нього. На яскравому сонці наші очі перебувають у постійному напруженні. Зіниця, як об’єктив фотоапарата, залишає лише маленьку щілинку для світла. При цьому м’язи ока швидко втомлюються.
Численні дослідження довели, що носити сонцезахисні окуляри просто необхідно.
Одне з основних питань, що виникає при виборі сонцезахисних окулярів – вибрати скло чи пластик? Скляні лінзи небезпечні, крихкі і абсолютно не підходять для активного способу життя. Крім того, скло важче за пластик, швидше запітніває. До переваг скляних лінз можна віднести їх високу абразивну стійкість – скло важко подряпати. Головною відмінністю скла від пластика є те, що скляні лінзи без спеціальних добавок пропускають шкідливі ультрафіолетові промені. Полімерні лінзи, завдяки вихідному матеріалу, захищають очі від цієї дії. Якщо бажаєте отримати максимум задоволення від перебування на сонці протягом теплого періоду року, необхідно адаптуватись до нього. На початку літа, коли ультрафіолетові промені найбільш активні, проводьте на сонці менше часу та збільшуйте його поступово.
Джерело інформації: 12 05 2021, https://labcenter.kh.ua/?p=17844