Професор Виноград: «Епідемічний нагляд та вакцинація – головні стратегії в боротьбі з COVID-19»

Епідемічний нагляд та вакцинація – головні стратегії в боротьбі з COVID-19. Про це повідомила професор, головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград.

«Сьогодні ми володіємо двома дуже серйозними стратегіями, які використовує кожна держава в боротьбі з COVID-19. Перше – це організація епідемічного нагляду. Друга технологія, ми про це зараз найбільше говоримо, – це вакцинація», – зазначила Виноград.

Базовою стратегією професор вважає епідемічний нагляд, для якого мають бути розроблені заходи контролювання і реагування.  Доступність інформації та контроль виконання рекомендованого обсягу завдань – важливі складові цього процесу. Виноград зауважила, що в багатьох державах для відстежування контактів з інфікованими особами успішно задіяні ІТ-технології. Це дає можливість раннього виявлення зараження коронавірусною інфекцією.

«Ця складова є важливою і для прогнозування, і для реагування, і для розуміння ситуації. І її потрібно впроваджувати більш широко в Україні», – вважає епідеміолог.

Говорячи про вакцинацію, Виноград акцентувала, що у світі розроблено три підходи до кампанії: вакцинація груп високого ризику зараження та ризику летального завершення хвороби, вакцинація найбільш соціально активних груп населення (це люди працездатного віку, з охопленням до 60%) та масова вакцинація. Масову вакцинацію проти COVID-19 на сьогодні розпочали тільки три країни.«Кожна особа відповідає за своє здоров’я і повинна захищати себе шляхом дотримання рекомендованих заходів», – нагадала підсумовуючи професор і наголосила на важливості індивідуального захисту.

Джерело інформації: 19 квітня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/profesor-vinograd-epidemichnij-nagljad-ta-vakcinacija-–-golovni-strategii-v-borotbi-z-covid-19