Програма медичних гарантій-2021: пропозиції за напрямом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах

Реформа медицины

Пропозиції медичних експертів стосуються первинного огляду пацієнта з встановленням діагнозу, наявності у закладі оглядових боксів та додаткових лабораторних досліджень — тестування на поширені інфекційні хвороби.

У Національній службі здоров’я України відбулося засідання засідання Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

У формуванні документу взяли участь провідні лікарі-хірурги країни. керівники медичних закладів, представників пацієнтських організацій. Зокрема, було обговорено питання щодо інструментальних досліджень, характеристики апаратури для проведення цих досліджень та її знаходження у закладі, умов нагляду в ранньому післяопераційному періоді (для забезпечення хірургічної допомоги) тощо.

За результатами засідання, до нових вимог за напрямом хірургія медичні експерти пропонують, зокрема, включити:
— первинний огляд пацієнта з встановленням діагнозу, зокрема, топічного, диференційного,  визначення обсягу, плану, характеру та маршруту лікувальних заходів, а також з визначенням його периопераційних ризиків та подальшої маршрутизації;.
— додаткові лабораторні дослідження, зокрема, визначення Д димера, електролітів та тестування на COVID 19, сифіліс, ВІЛ, гепатити В та С;
— наявність приймального відділення з приймально-оглядовим боксом та відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги для проведення первинного огляду пацієнта та визначення подальшої його маршрутизації;
— можливість проведення пацієнту лабораторних та інструментальних обстеженьу  випадку надання невідкладної допомоги  безпосередньо у закладі у  будь-який час доби.

Також окремо було порушено питання надання хірургічної допомоги онкологічним хворим в рамках цього пакету. Зокрема, експерти вважають, що рішення щодо обсягів та послідовності окремих етапів оперативного лікування має приймати мультидисциплінарна онкологічна комісія.

Голова Робочої групи за напрямом за напрямом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах кандидат медичних наук Світлана Дудник: “Ми працюємо над пакетом, що має забезпечити якісною, доступною хірургічною допомогою громадян нашої країни. Незалежно від місця їх проживання, в усіх, зокрема, найвіддаленіших, регіонах.

Пацієнтам має бути гарантовано безпечну медичну допомогу. Нам дуже важливо більше зміцнити довіру громадян до медичних послуг. НСЗУ у своїй роботі не відходить від принципу пацієнторієнтовності. Він — один з основних у нашій діяльності. І саме ним керуємося у розробці Програми медичних гарантій.

Даний пакет має задовольнити як пацієнтів, так і лікарів. Ми максимально зацікавлені, щоб за цим напрямом уклали договори якнайбільше медичних закладів”.

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Джерело інформації: 05 11 2020, https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-2021-propoziciyi-za-napryamom-hi-359