Програма медичних гарантій – 2021: стоматологічна допомога

Реформа медицины

Тариф на послуги зі стоматології в амбулаторних умовах становить 116 гривень.

Цього року Національна служба здоров’я України виокремила стоматологічну медичну допомогу в окремий амбулаторний пакет.

«Він так само буде покривати ургентну стоматологічну допомогу усім та планову стоматологічну допомогу — дітям до 18 років, крім ортодонтичних процедур та протезування. Ці послуги визначені Кабінетом міністрів як платні. Тобто ті, які можуть оплачуватися пацієнтом самостійно або коштом окремих програм місцевого бюджету», — пояснюють у НСЗУ.

Загалом до переліку безоплатних стоматологічних послуг включено:

— первинний огляд пацієнта з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ;

— ургентна стоматологічна допомога дітям та дорослим;

— надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування); 
— інструментальні дослідження в межах ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям.

Також до пакета входять — організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства; своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування і надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, виклик бригади екстреної медичної допомоги, за потреби. 

Тож для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію — зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років повністю покривається планова дитяча стоматологія, бо це запобігає погіршенню загального здоров’я дитини, зазначають у службі.

Протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять до гарантованого пакету. І можуть оплачуватися з інших джерел — це можуть бути окремі програми місцевого бюджету або коштом пацієнта.

Джерело інформації: 30 березня 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/108117