Програма медичних гарантій-2021: тариф за лікування інсульту сягатиме 97 тис грн, інфаркту — 32 тис грн

Реформа медицины

За лікування лікування гострого мозкового інсульту Національна служба здоров’я виплатила закладам понад 1 млрд 642 тис грн, за лікування гострого інфаркту міокарда — 469 млн грн.

Фокус діяльності Національної служби здоров’я України є незмінним — пацієнт та його потреби. Та безперешкодний доступ до медичної допомоги, без катастрофічних фінансових витрат на лікування. Це принцип універсального медичного охоплення, до якого ми прагнемо, а Програма медичних гарантій є його невіддільною складовою.

Нову Програму медичних гарантій, що стартуватиме з 1 квітня, деталізували. А пакети медичних послуг удосконалили з урахуванням потреб українців. І це стосується лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда.

Серцево-судинні захворювання є найпоширенішими серед українців. Лікування ускладнень — дороговартісне. А рівень смертності внаслідок цих захворювань — надвисоким. Понад 68 %.

Саме тому лікування інсульту та інфаркту у стаціонарі залишилися пріоритетними напрямками у Програмі медичних гарантій у 2021 році.

У 2021 році тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту залежатиме від обсягу наданої допомоги. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань він становитиме 97 тис грн. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії становитиме 54 тис грн.

Так само поділятиметься вартість послуг з лікування гострого інфаркту міокарда. У разі проведення стентування тариф становитиме 32 тис грн. При цьому стенти будуть і надалі закуповуватися централізовано та не включені у вартість тарифу.

На сьогодні, у рамках Програми медичних гарантій, медичну допомогу при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах надає 191 медичний заклад. Медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда 64 заклади. На сьогодні, за лікування лікування гострого мозкового інсульту Національна служба здоров’я виплатила закладам понад 1 млрд 642 тис грн. За лікування гострого інфаркту міокарда — 469 млн грн.

Національна служба здоров’я прописала до надавачів цих медичних послуг високі вимоги. Розробляючи вимоги, ми орієнтувалися на чинну нормативно-правову базу, вітчизняні галузеві стандарти та кращі світові практики з доведеною ефективністю. Українська медицина має виходити на вищий рівень.

Водночас ми враховували можливості вітчизняної системи охорони здоров’я. Стан її ресурсного забезпечення. Основні вимоги у Програмі медичних гарантій-2021 мають на меті і надалі стимулювати заклади охорони здоров’я до надання високотехнологічної медичної допомоги. Тому внесено низку змін, що поліпшать діагностику та лікування цих серцево-судинних хвороб. Ми маємо гарантувати надання медичної допомоги у закладі, де є все необхідне обладнання та спеціалісти для надання допомоги.

Джерело інформації: 18 03 2021, https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-2021-tarif-za-likuvannya-insultu-504