Розпочато набір на безкоштовну навчальну програму з управління автономними закладами ПМД в громадах Харківської області

Реформа медицины

Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» оголошує набір на навчальну програму «Управління автономними закладами ПМД» для управлінських команд закладів первинної медичної допомоги Харківської області.

До участі запрошуються керівники медзакладів та їхні заступники, а також спеціалісти, що займаються економічною стороною діяльності закладу (3-4 особи від закладу). 

Основною метою програми є підвищення потенціалу управлінських команд центрів первинної медичної допомоги (ЦПМСД) в управлінні медичними закладами в умовах реформування.

Навчання складається з 8 модулів, тривалість кожного – 7 годин. Періодичність проведення занять — 1 заняття на тиждень (кожної середи), з 9.30 до 17.30.

Учасники отримають:

  • Краще розуміння ринку медичних послуг та нових завдань в управлінні закладами ПМД за нової системи фінансування;
  • Навички стратегічного управління в умовах переходу на капітаційну модель фінансування;
  • Інструменти управління персоналом, фінансами, розуміння системи сервісу;
  • Управління змінами, мотивація персоналу,  ефективна взаємодія з пацієнтами, лікарями та громадою;
  • Конкретні інструменти та рішення для управління якістю послуг у сфері охороні здоров’я;

Тренери:

Олена Решетняк, кандидат економічних наук, голова правління ГО «Агенція змін «Перспектива», засновниця к Харківської Експертної групи підтримки медичної реформи, експерт з питань управління фінансами, менеджменту, стратегічного планування.

Михайло Довгопол, засновник Харківської Експертної групи підтримки медичної реформи, експерт з питань управління змінами, стратегічного планування, розвитку людських ресурсів.

Тренінги відбуватиметься в міні групах (10-12 осіб) в Ресурсному центрі проєкту (м. Харків, майдан Свободи, буд.5 (Держпром, 1 під’їзд, 5 поверх, оф.10).

Орієнтовний старт програми – 17 лютого 2021 року.

Участь у навчальній програмі можлива за попередньої реєстрації.

Реєстрація триває до 12 лютого 2021 року.

Довідково: Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. Реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт втілюється Харківською обласною радою у партнерстві з ГО «Агенція Змін «Перспектива», ГС «Українсько – Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання мінігрантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

Джерело інформації: 27 січня 2021, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25753-rozpochato-nabir-na-bezkoshtovnu-navchalnu-programu-z-upravlinnya-avtonomnimi-zakladami-pmd-v-gromadakh-kharkivskoji-oblasti