Самоврядування медичних професій в Україні – це вимога часу – Віктор Ляшко

Відбулось обговорення шляхів розвитку самоврядування в сфері охорони здоров’я за участі міністра охорони здоров’я, представників Офісу Президента, Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, працівників апарату Ради національної безпеки і оборони України.

У ході дискусій про своє бачення розвитку самоврядування в сфері охорони здоров’я висловились представники громадської організації «Всеукраїнське Лікарське Товариство», громадської спілки «Українська федерація професійних медичних об’єднань», громадської організації «Всеукраїнська Наукова Спілка БПР Стоматологів», Міжнародного фонду «Відродження». Сторони погодились, що самоврядування в сфері охорони здоров’я є необхідністю та логічним розвитком системи охорони здоров’я.

Як зазначив Віктор Ляшко, підходи до запровадження самоврядування мають окремі відмінності, але необхідність початку руху у напрямку самоврядування залишається нагальною.

Учасники зустрічі відзначили доцільність прийняття розробленого Міністерством охорони здоров’я України законопроєкту у першому читанні, з наступним його доопрацюванням перед другим читанням із залученням всієї медичної спільноти.

«Запровадження медичного самоврядування – це побудова незалежної організації, яка об’єднує професійну спільноту, з реальними важелями впливу на розвиток медичної допомоги в державі та з дієвими механізмами самоконтролю. Прийняття закону про самоврядування в сфері охорони здоров’я  – це вимога часу», – міністр охорони здоровʼя.

Нагадаємо, що раніше була ухвалена постанова «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників» № 725, яка набрала чинності з 1 січня 2022 року.

Джерело інформації:

10 серпня 2022, https://moz.gov.ua/article/news/samovrjaduvannja-medichnih-profesij-v-ukraini-–-ce-vimoga-chasu-–-viktor-ljashko