Щепитися від COVID-19 — означає захистити себе та близьких

Коронавирус

За сприянням Православної Церква України у взаємодії з Центром громадського здоров’я відбулася вакцинація проти COVID-19 громадян у Сумах. Щеплення отримали 34 особи.

Вакцинація від коронавірусної хвороби продовжується у відносно безпечних куточках України. Це важливо, адже щеплення —  надійний спосіб захисту від COVID-19, а також можливість вберегти себе та близьких.

Чи є протипоказання до вакцинації? 

Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби, щоб отримати додаткову інформацію про верифікацію діагнозу, перебіг захворювання, необхідність додаткових обстежень, лікар може також скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію, чи відтермінувати її до певного часу.

Якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19, за можливості людина має вакцинуватись іншими типами вакцин.

У людини можуть бути також тимчасові протипоказання до щеплення: наявні на момент уколу гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0°C, введення вакцин проти інших інфекційних хвороб, наявність захворювання COVID-19 на момент щеплення тощо. Проте не варто забувати, що у кожному з цих випадків вакцинація може бути зроблена після того, як мине певний термін часу.

Найкраща вакцина — та, яка є доступна. Щеплення будь-якою вакциною проти COVID-19 запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя. Усі препарати, які використовують для щеплення в Україні, схвалені ВООЗ для екстреного використання, є безпечними та безоплатними.

Джерело інформації:

10 08 2022, https://phc.org.ua/news/schepitisya-vid-covid-19-oznachae-zakhistiti-sebe-ta-blizkikh