Щоб отримати щеплення проти COVID-19, наявність декларації з сімейним лікарем не обов`якова

За вакцинацію НСЗУ виплатила 145 медичним закладам понад 3,9 млн грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської та Харківської областей, а також міста Київ.

За даними електронної системи охорони здоров’я станом на 19 травня, понад 854 тисячі осіб отримали дозу вакцини проти COVID-19. Щеплення вакциною AstraZeneca отримали понад 715 тис осіб, вакциною CoronaVac — 75 тисяч, вакциною Pfizer — понад 50 тисяч пацієнтів. З них, вакцину отримали понад 250 тис осіб, старше 66 років, та 180 тис осіб віком 56-65 років.

Станом на 19 травня, Національна служба здоров’я України виплатила 145 закладам за проведену вакцинацію 3 млн 993 тис грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської області — майже 413 тис грн, Харківської — майже 349 тис грн та міста Київ — 248 тис грн. Загалом, бюджет Програми медичних гарантій передбачає майже 1,5 млрд грн на вакцинацію. Це — сума, яку буде спрямовано на оплату роботи мобільних команд, які проводять щеплення. Забезпечення вакцинами не входить до бюджету Програми медичних гарантій. Заклади забезпечуються вакцинами централізовано.

734 заклади, які є у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через поширення COVID-19 вже підписали договори із НСЗУ. Загальна сума контрактів складає понад 1 мільярд гривень.

Вакцинацію проводять мобільні команди. Кожна складається щонайменше з одного лікаря та двох медичних сестер чи медичних братів. У перший місяць роботи команди НСЗУ виплачує 8 тис грн на одну мобільну команду для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема закупівлі необхідних розхідних матеріалів та засобів індивідуального захисту. Далі оплату надавачі послуги отримують за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу.

Обов’язковою умовою оплати є те, що інформацію про здійснену вакцинацію заклади мають вносити до електронної системи охорони здоров’я. Тільки на підставі достовірної інформації, внесеної в ЕСОЗ, Національна служба здоров’я здійснюватиме оплату за фактично надані послуги.

Відсутність декларації з сімейним лікарем комунального закладу або взагалі відсутність декларації не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації проти COVID-19. Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Джерело інформації: 20 05 2021, https://nszu.gov.ua/novini/shchob-otrimati-shcheplennya-proti-covid-19-nayavnist-deklar-555