Щодо забезпечення інсулінозалежних хворих препаратами інсуліну в Харківській області

ІНФОРМАЦІЯ

станом на 01.11.2018

 

За даними Управління охорони здоров’я Харківської ОДА

Забезпечення інсулінозалежних хворих препаратами інсуліну здійснюється шляхом відшкодування аптечній мережі вартості відпущених за рецептами лікарів препаратів інсуліну.

З 2016 року в області створено та працює електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Станом на 31.10.2018 в електронному реєстрі знаходиться 13 957 хворих на інсулінозалежний цукровий діабет, у тому числі 685 дітей (м. Харків – 7335, райони області – 6 622)

За розрахунками фахівців, річна потреба на 2018 рік у цільових видатках на забезпечення хворих, які страждають на інсулінозалежний тип цукрового діабету складала майже 120,0 млн грн..

У поточному році Міністерством охорони здоров’я України доведено цільові видатки обласному бюджету в межах обсягів медичної субвенції у сумі лише 45,351 млн грн (38 %).

Доведені обласному бюджету зазначені обсяги цільових видатків у
2018 році були розподілені між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць Харківської області пропорційно, згідно з наявною кількістю інсулінозалежних хворих.

На даний час з місцевих бюджетів вже додатково виділено більше
26,2 млн грн., у тому числі 14,4 млн грн з місцевого бюджету м. Харків.  Однак, виділене додаткове фінансування не забезпечило 100% потребу жителів Харківської області в препаратах інсуліну.

З метою своєчасного забезпечення зазначеного контингенту хворих необхідним лікуванням (як тимчасовий варіант вирішення проблеми), Управлінням охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації здійснено перерозподіл цільових видатків з кінця року на липень – жовтень поточного року.

Станом на 01.11.2018 року дефіцит місцевих бюджетів Харківської області у цільових видатках на забезпечення інсулінозалежних хворих препаратами інсуліну складає майже 13,7 млн грн.

Керівництво обласної державної адміністрації та безпосередньо Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації з початку 2018 року неодноразово інформувало центральні органи виконавчої влади стосовно вказаного дефіциту.

Однак, порушене питання залишається остаточно не вирішеним, що призводить до суттєвого соціального напруження серед хворих та їх рідних.

Слід зазначити, що проектом Державного бюджету на 2019 рік Харківській області передбачені цільові видатки для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у сумі 49,1 млн грн.

При цьому, розрахункова потреба у зазначених цільових видатках складає 125,2 млн грн., з них 121,1 млн грн. для забезпечення хворих, які страждають на інсулінозалежний тип цукрового діабету (м. Харків – 66,1 млн грн, райони області – 55,0 млн грн), 4,1 млн грн – для забезпечення лікування хворих на нецукровий діабет. Відповідна інформація доведена до Міністерства охорони здоров‘я України.