14 06 2021
Всесвітній день донора крові
ПРЕС–РЕЛІЗ
14 червня 2021 року в Україні традиційно відзначається «Всесвітній день донора крові»,який заснований в травні 2005р. у ході 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Цього дня кожен донор має почути від влади та простих людей прості слова «Дякую тобі, донор»! Кампанія з нагоди Всесвітнього дня донора в цьому році проходить під гаслом «Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя!».
Захід, присвячений до цього дня, відбудеться 14 червня 2021 року об 11:00 за адресою:
вул. Клочківська, 366, КНП ХОР «Обласний центр служби крові», тел. 337-85-01
Для донорів КНП ХОР «ОЦСК» створені найкращі умови для їх перебування у центрі під час кроводач – високий професіональний рівень медичного персоналу, модернізована та комфортна донаційна зала, новітнє сучасне устаткування, гарантія безпеки.
Статус «Почесний донор України» у Харківській області за часи незалежності отримали 3408 осіб, з яких – 109 у 2020 році. За перше півріччя 2021 року — 39 осіб.
Харківський обласний центр служби крові активно проводить агітаційну роботу в напрямку 100% добровільного безоплатного донорства крові та її компонентів.
В центрі уваги кампанії завжди буде особистий внесок кожного донора у загальну справу охороны здоров’я оточуючих людей. Донорство крові потрібно у світі, оскільки забезпечує доступ окремих пацієнтів і населення в цілому до безпечної та якісної крові та її продуктів як у звичайному житті, так і в періоди надзвичайних ситуацій. В рамках цієї кампанії ми закликаємо людей у всьому світі рятувати життя, добровільно і регулярно здаючи кров. Це – цілком нормально. Крім того, Всесвітній день донора крові і обрана для нього тема – привід закликати уряди, національні органи охорони здоров’я та національні служби переливання крові виділяти достатні ресурси, створювати системи й інфраструктуру, необхідні для збільшення об’єму крові, що безоплатно надається добровільними донорами; забезпечувати якісне медичне обслуговування донорів; розширювати належне використання крові в клініках; і створювати системи нагляду і спостереження за всіма етапами ланцюжка переливання крові.
У цьому році перед кампанією стоять такі цілі:
- відзначити заслуги і подякувати донорам, а також закликати тих, хто ще не здавав кров, стати донорами;
- підвищити рівень обізнаності про нагальну необхідність підвищення доступності безпечної крові у всіх випадках, коли вона необхідна для порятунку життів;
- продемонструвати необхідність забезпечення загального доступу до безпечного переливання крові та провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо безпечного значення переливання крові для надання ефективних послуг охорони здоров’я і досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я;
- заручитися підтримкою зі сторони урядів і партнерів з розвитку на національному, регіональному і глобальному рівнях, з тим щоб забезпечити вкладення коштів у національні програми по крові, підвищити їх ефективність і забезпечити їх стійкість.
Сьогодні на Харківщині 95% запасів крові забезпечуються завдяки добровільним безоплатним донорам.
Впровадження і поширення сучасних методів лікування змінило характер надання трансфузіологічної допомоги пацієнтам, а донорство компонентів крові стало одним з базових чинників розвитку високотехнологічної медичної допомоги. Надання медичної допомоги в онкології, онкогематології, трансплантології, іімунології, в переважному числі випадків зупиняють або пригнічують механізми кровотворення. В усіх цих ситуаціях в якості замісної терапії використовуються виключно компоненти донорської крові. Зберігається значення донорства і для таких традиційних напрямків охорони здоров’я, як травматологія і допомога при пологах.
Гарантоване та своєчасне забезпечення пацієнтів компонентами з донорської крові є невід’ємною частиною державної політики і інфраструктури системи охорони здоров’я, а сама донорська кров розглядається як стратегічний ресурс держави.
Більше того, ми маємо усі підстави говорити про донорство як про невід’ємний елемент національної безпеки будь-якого сучасного суспільства, тоді як скорочення об’ємів забезпечення компонентами крові та (чи) зниження їх якості представляє загрозу для національної безпеки..
Бути донором – почесна і благородна справа!!! Робити добро легко!!! Пам’ятайте: лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха!