Сьогодні в Харкові на базі Обласної клінічної лікарні відбувся навчальний семінар для лікарів –консультантів ( кардіологів, ендокринологів, пульмонологів, алергологів і дерматологів) з практичного застосування телемедичних сучасних технологій. До складу лікарів-консультантів ввійшли головні позаштатні спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та інші кваліфіковані фахівці. Телемедицина сьогодні стає все більш актуальним засобом медичного обслуговування людей для первинної і вторинної медичної допомоги, як один із важливих методів підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості.
Харківщина потрапила у п’ятірку регіонів, де цього річ розпочинаються тестування послуг телемедицини. Застосування телемедицини дозволить людям, які живуть у сільській місцевості, доступ до найкращих обласних лікарів. Дистанційні консультації проводитимуться за чотирма напрямами: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма і дерматологічні захворювання.
В роботі семінару взяли участь представник МОЗ України –керівник відділу з питань реформування системи охорони здоров’я Директорату медичних послуг Орабіна Т.М. і радник заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сіроштан Г.М.
У ході семінару були розглянуті практичні питання з організації та проведення дистанційного телемедичного консультування хворих з районів області. Наразі не існує розроблених методичних рекомендацій чи протоколів по дистанційному консультуванню. Отже, тут повинні спрацювати – фахова підготовка, високі професійні знання і достатній досвід лікарів-консультантів, які допоможуть кожному пацієнту отримати кваліфіковану допомогу у лікуванні і збереженні здоров’я.
Представник МОЗ України відзначила, що Харківська область найкраще справляється з виконанням завдань щодо впровадження системи телемедицини. У області відпрацьовуються послідовно і виважено усі необхідні напрямки роботи.
Довідково
Одним з головних досягнень телемедицини є можливість наблизити висококваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу у віддалені райони. Телемедицина не має жодного зв’язку з телебаченням. В рамках діючого пілотного проекту щодо впровадження телемедицини для наближення якісного медичного обслуговування населення передбачено укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням.
Для технічної реалізації проекту телемедицини в області була створена регіональна служба телемедичних послуг. Основні завдання служби — створення захищеної мережі медичних установ, захищеної поштової служби, віртуального дата-центру, впровадження системи відеоконференцій і передача медичних даних в реальному часі.
Послуги телемедицини почали впроваджувати в 6 пілотних районах області вже в лютому.
На даний момент 36 ЦПМСП області вже об’єднані в захищену мережу. Протягом року планується приєднання до мережі медичних установ другого і третього рівня. КП «Харківські обласні комунікаційні мережі» розроблена технічна документація на створення комплексної системи захисту інформації мережі і представлена на експертизу до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для отримання відповідного сертифікату.