Телемедицина

Коли відстань є критичним чинником, щоб отримати кваліфіковану медичну допомогу, допоможе телемедицина. Це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги, з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями.

Звичайна консультація лікаря по телефону не є телемедичною консультацією. Адже телемедицина передбачає застосування певних технічних та інформаційно-програмних засобів. Вони сприяють віртуальної присутності лікаря біля пацієнта. А ще, завдяки захищеним каналам передачі інформації, збереженню медичної таємниці та конфіденційності.  Наприклад, телемедицина це — віртуальні операційні, дистанційний моніторинг вагітності за допомогою портативного діагностичного комплексу тощо. Якщо ви думаєте, що це не про нашу реальність, то рекомендуємо почитати, як розвивається телемедицина в Україні:

підсумки й плани на 2024 рік на сайті Міністерства охорони здоров’я: https://moz.gov.ua/…/jak-rozvivaetsja-telemedicina-v…

До речі, низка пакетів послуг Програми медичних гарантій НСЗУ передбачають можливість використання телемедицини для надання послуг. Рішення про доцільність використання засобів телемедицини для постановки діагнозу, обстеження, консультування під час складного оперативного втручання приймає лікар.