У 2019 році новоутворення стали другою найчастішою причиною смерті українців. Висновки з дослідження глобального тягаря хвороб

4 лютого року – Всесвітній день боротьби проти раку

Рак є другою найпоширенішою причиною смерті після серцево-судинних захворювань у світі. Згідно з Висновками з дослідження Глобального тягаря захворювань, у 2019 році у світі новоутворення спричинили смерть понад 10 млн людей та склали 17,83% від загальної кількості смертей.

В Україні новоутворення входять до основних 5 причин смерті українців і є другими найбільшими вбивцями українців. У національному масштабі з 1990 року смертність від новоутворень знизилася з 115 971 (18.6%) від загальної кількості смертей до 99 217 (14.1%) у 2019 році.

Рак трахеї, бронхів і легенів забирає найбільше життів чоловіків — 14 174 випадки, тоді як рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок і забрало 8 472 життя. 

Загалом найпоширеніші форми новоутворень серед чоловіків і жінок усіх вікових категорій, які мають найбільший тягар в Україні, ранжуються так:

 ЧоловікиЖінки
1Рак трахеї, бронхів і легенівРак молочної залози
2Рак товстої і прямої кишкиРак товстої і прямої кишки
3Рак шлункуРак шлунку
4Рак простатиРак трахеї, бронхів і легень
5Рак підшлункової залозиРак яєчників
6Рак нирокРак підшлункової залози 
7Рак сечового міхураРак шийки матки
8Рак губи і ротової порожниниРак матки
9Рак стравоходуІнші злоякісні новоутворення
10Рак гортані Лейкемія

Українці втрачають понад 2,6 млн років здорового життя через новоутворення. Цей показник досить високий, порівняно з сусідніми країнами. Приблизно третина випадків смерті від раку зумовлена п’ятьма основними джерелами ризику, пов’язаними з поведінкою і раціоном харчування. Це високий індекс маси тіла, низький рівень споживання фруктів і овочів, відсутність фізичної активності, вживання тютюну і вживання алкоголю.

Джерело інформації: 21 01 2021, https://phc.org.ua/news/u-2019-roci-novoutvorennya-stali-drugoyu-naychastishoyu-prichinoyu-smerti-ukrainciv-visnovki-z