У Чорнобильській лікарні додатково встановлять 30 кисневих точок

24 вересня глава області передав лікарям Харківського обласного клінічного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення 4 апарати ШВЛ.

Сучасні апарати придбані за кошти обласного бюджету та надходять у розпорядження відділення, в якому проходять лікування пацієнти з коронавірусною хворобою.

За словами в.о. головлікарки клініки Ірини Пирогової, медзаклад потребує сучасних ШВЛів й додаткових кисневих точок.

«Сьогодні у нас починають роботи, повинні провести додаткові 30 кисневих точок. Апаратами ми користувалися застарілої моделі, тому ті, що ми отримаємо зараз, — моделі сучасні з функцією CPAP, які зможуть допомогти пацієнтам при дихальній недостатності. Саме вони допоможуть пацієнтам з важкою формою COVID-19. Ми вдячні всім, хто надає допомогу для лікування пацієнтів», — сказала Ірина Пирогова.

Зараз у реанімації лікарні перебувають 6 пацієнтів.

Завідувач відділення «Ковід 1» Дмитро Шаповалов повідомив, що сьогодні в клініці кадрових питань немає.

«Ми з 22 червня приймаємо хворих і, за великим рахунком, втягнулися в цю роботу. Зі співробітниками на початку проблеми були, але зараз кадрових проблем немає. Може можна було б додати середнього персоналу, — говорить Дмитро Шаповалов. — Атмосфера в колективі абсолютно нормальна, гарна, тобто дружний працездатний колектив. Ми розуміємо один одного з півслова, не дивлячись на те, що вже практично 90% співробітників, які працюють у відділенні, — це нові люди».

Глава ХОДА зазначив, що на сьогодні Харківський обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення — одна з найбільш підготовлених для боротьби з COVID-19 медустанов Харкова.

«Я хочу сказати, що ви зараз одна з найбільш підготовлених лікарень, яка приймає ковід-хворих, і це — не дивлячись на ті проблеми, які були раніше. Я постійно перебуваю в контакті з вами, якщо є питання або проблеми, оперативно звертайтеся», — сказав Олексій Кучер.

Джерело інформації: 24 вересня 2020, https://kharkivoda.gov.ua/news/105181