У Харкові відбувся практичний семінар-консультація з питань підготовки закладів охорони здоров’я до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року, за сприяння проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
У заході взяли участь керівники спеціалізованих закладів охорони здоров’я Харківської, Сумської, Полтавської та Чернігівської областей, представники НСЗУ, USAID, а також провідні експерти медичної галузі країни.
У своєму виступі щодо процесів реформування галузі голова НСЗУ Олег Петренко зазначив: “За даними соціологічного опитування, проведеного влітку цього року в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», до 75 % мешканців Харківщини задоволені рівнем медичного обслуговування на первинці. Це — добрі результати. На часі реформування вторинки. Національна служба здоров’я крок за кроком впроваджує фінансові медичні гарантії для кожного українця. Понад 28 мільйонів пацієнтів обрали свого лікаря. Підписали договір з НСЗУ та перейшли на нову систему фінансування 1 444 комунальні медичні заклади, з них — 56, що надають спеціалізовану медичну. Наступного року медична допомога в усіх закладах спеціалізованої медичної допомоги буде безоплатною. Зміниться метод фінансування: гроші у ці заклади підуть за пацієнтом. Єдиним джерелом фінансування з державного бюджету для медичних закладів стане контракт з НСЗУ. Субвенцію для спеціалізованої медичної допомоги у 2020 році не передбачено, тож заклади регіону повинні вже сьогодні автономізуватися, комп’ютеризуватися та підключитися до електронної системи охорони здоров’я».
У своїх виступах учасники наради висвітлювали, зокрема, питання щодо укладення договорів з НСЗУ, вимог до пакетів медичних послуг та подальших кроків реформування медичної галузі, було оприлюднено результати реалізації пілотного проекту з трансформування спеціалізованої медичної допомоги у Полтавській області.
Також у рамках семінару відбулася дискусійна панель та тренінг для керівників медичних закладів зі стратегічного розвитку лікарні та методології визначення пакетів медичних послуг у закладах спеціалізованої медичної допомоги.
Нагадаємо, що відповідно до положень Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (далі — Закон) з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.
Програма медичних гарантій буде існувати як єдина бюджетна програма для оплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених ст. 4 Закону за відповідними напрямами. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, базуючись на принципі “гроші йдуть за пацієнтом”.
Джерело інформації:
16 102019, https://nszu.gov.ua/novini/u-harkovi-vidbulasya-narada-z-kerivnikami-specializovanih-me-107