У Харкові затвердили програму боротьби з наркоманією

Нет - наркотикам!

Комплексону програму з протидії поширенню наркоманії та зниження шкоди від вживання психоактивних речовин «Чисте місто» на 2019-2020 роки затвердили сьогодні, 21 серпня, на сесії Харківської міської ради.

Як повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес, програма спрямована на профілактику та запобігання вживання психотропних речовин серед школярів і молоді Харкова. Вона складається з низки заходів, в тому числі роз’яснювальної роботи і пропаганди здорового способу життя у навчальних закладах, яка почнеться вже з 1 вересня, а також масштабної інформаційної кампанії про шкоду наркотиків на місцевих телеканалах, у транспорті тощо.

Крім цього, в рамках програми передбачено фінансування заходів співробітників Нацполіціі, спрямованих на боротьбу з незаконною торгівлею психотропними речовинами.

«Сьогодні наше місто кричить «ні» наркоманії. Це нова програма, в рамках якої ми вже почали активну співпрацю з правоохоронними органами та громадськими організаціями. Програма фінансуватиметься з місцевого бюджету для того, щоб ми могли надавати допомогу всім, хто хоче кинути цю заразу. Для цього нам необхідно сприяння лікарів, психологів та інших фахівців, які спільними зусиллями дадуть людям шанс вийти з цього «піке», — підкреслив Геннадій Кернес.

Також він зазначив, що в місті будуть активно боротися з рекламою наркотиків у вигляді інтернет-адрес.

«Ми створимо карту всіх закладок та інтернет-адрес, які намальовані на фасадах будівель по місту, щоб у подальшому для тих, хто цим займається, це було як «мінне поле», — додав Геннадій Кернес.

Нагадаємо, за ініціативою міського голови у Харкові планується створити Міський ресурсний центр для боротьби з наркоманією та допомоги залежним.