Проблема захворюванності туберкульозом в Україні дуже гостра. І тому неабияк важливо розсказувати населенню про цю небеспечну хворобу. І 22 травня 2019 року в Люботинській спеціалізованій школі-інтернаті I-III ступенів “Дивосвіт» відбувся відкритий урок для школярів 7-11 класів по розповсюдженню інформації з профілактики туберкульозу.
Організувала цей захід громадська організація “Джі Бі КОНКОРДІЯ”, яку представляла її керівник Анастасія Матковскі. Відбувся цей захід за підтримки Департаменту охорони здоров’я ХОДА, Харківського обласного протитуберкульозного диспансеру № 1, Харківського обласного центру здоров’я.
У заході прийняла участь експерт группи екпертів за напрямком «Фтизіатрія, дитяча фтизіатрія» Департаменту охорони здоров’я ХОДА Олена Худякова. У своєму виступі вона ще раз наголосила, що туберкульоз – дуже небезпечна хвороба, яку треба лікувати якомога раніше, не запускати її. Ще раз підкреслила важливість профілактики захворювання, а особливо своєчасній вакцинації. Також з презентацією на цю тему, підготовленій у доступній для школярів формі, як волонтерка виступила студентка Харківського Національного медичного університету Дарія Малахова.
Завдання заходу – ознайомити школярів та вчителів з проблематикою захворювання на туберкульоз. Проінформувати про симптоми захворювання, профілактику, шляхи передачі, можливі наслідки захворювання та план дій, у разі виявлення симптомів. Зменшити рівень стигми людей хворих на туберкульоз та сформувати лояльне ставлення школярів до таких людей. З метою зменшення епідемії туберкульозу локально в Харківській області та підвищення рівня обізнаності та відповідальності дітей та вчителівВідкритий урок проводився за результатами круглого столу “Інноваційні підходи у діагностиці та лікуванні туберкульозу.
Профілактика туберкульозу серед дітей”, який відбувся 22 березня 2019 року в місті Харків. На цьому заході колективно було прийнято рішення про проведення проекту по розповсюдженню інформації з профілактики туберкульозу серед дітей у Харківській області. Планується надавати дітям загальне уявлення про захворювання туберкульоз та методи його профілактики, роздати інформаційні буклети, розповісти про правильну та рекомендовану послідовність дій при виявлені симптомів та проінформувати вчителів про найближчі лікарняні заклади для подальшої передачі інформації батькам.
Усе це має привести до підвишення обізнаності школярів на тему захворювання і профілактики туберкульоз, зменшення страху та побоювань дітей у разі виявлення симптомів в себе та в своїх близьких, підвищення толерантного ставлення до хворих на туберкульоз, збільшення рівня довіри до лікарів, збільшення уваги та відповідальності до свого стану здоров’я серед дітей та батьків.