У Програмі медичних гарантій-2021 передбачено близько 10 мільярдів гривень на боротьбу з COVID-19

Коронавирус

На сьогодні договори з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 511 медичних закладів.

У 2020 році Національна служба здоров’я України виплатила понад 19 мільярдів гривень лікарням та центрам екстреної медичної допомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 або з підозрою на нього. У поточному році 25 Центрів екстреної медицини отримали від НСЗУ вже майже 1,5 млрд грн.

У Програмі медичних гарантій-2021 передбачено близько 10 мільярдів гривень на боротьбу з COVID-19. НСЗУ постійно моніторить ситуацію щодо рівня захворюваності, щоб встигнути перерозподілити кошти Державного бюджету.

На сьогодні договори з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 511 медичних закладів. У січні медичну допомогу пацієнтам з COVID-19 в Україні надавали понад 3 тисячі команд, з яких 289 — неанестезіологічні. 

В Україні у січні 2021 року було госпіталізовано понад 42 тисяч пацієнтів з COVID-19. Це — майже на 30% нижчі показники, порівняно з груднем минулого року. Також знизилася й кількість пацієнтів, які були підключені до джерел кисню — майже на 14 тисяч. Їхня загальна кількість становила 35,5 тисяч. У відділеннях інтенсивної терапії медичну допомогу отримували 9,5 тис пацієнтів (на майже 4 тисячі осіб менше, ніж у грудні).

Найвищі показники госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 у місті Київ — 3 421 особа та на Харківщині — 3 235.

Пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 отримує безоплатно первинну медичну, амбулаторно-поліклінічну допомог, екстрену медичну допомогу у разі тяжкого стану та стаціонарну медичну допомогу. 

Пацієнти з підозрою на COVID-19 можуть пройти безоплатно тестування у свого сімейного лікаря та отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19.

До центру надання первинної медичної допомоги пацієнт з підозрою на COVID-19 й без декларації. У разі необхідності, він отримає консультацію лікаря, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Однак, для подальшого отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги треба укласти декларацію з лікарем. 

Якщо у пацієнта розвивається тяжкий стан, слід викликати швидку медичну допомогу. Якщо є потреба, такого пацієнта транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.

До безоплатного пакету послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. 

У Програмі медгарантій-2021 передбачено продовження стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, за відповідним пакетом послуг, до періоду закінчення на території України дії карантину та протягом 30 календарних днів після його відміни. Після цього НСЗК запропонує контракт закладам, які готові до реагування на інфекційні захворювання та епідемії, за окремим пакетом медичних послуг. Ці заклади визначають регіональні департаменти охорони здоров’я. Також передбачено окремий пакет вакцинації від COVID-19. 

Національна служба здоров’я буде укладати договори із чітко визначеними медзакладами, спроможними здійснити вакцинацію, та сплачувати за надані послуги закладам протягом усього періоду, поки триватиме вакцинації в Україні.

Джерело інформації: 19 02 2021, https://nszu.gov.ua/novini/u-programi-medichnih-garantij-2021-peredbacheno-blizko-10-mi-479