В Оскільску амбулаторію придбали сучасне діагностичне обладнання

Реформа медицины

У вівторок, 20 жовтня, в Студенокському відділенні загальної практики сімейної медицини Оскільскої амбулаторії ПМСД відкрили п’ятий з 13 проєктів-переможців конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Привітала громаду з успішним впровадженням ініціативи, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна.

В рамках проєкту медзаклад укомплектували сучасним діагностичним обладнанням. Це  гематологічний аналізатор, який дозволяє робити розгорнутий аналіз крові, а також, біохімічний аналізатор, що вимірює рівень холестерину, печінкові проби та дозволяє виявити ризики виникнення тромбів. Головна лікарка КНП «Оскільска амбулаторія ПМСД» Світлана Сумець говорить, що про таке обладнання раніше і не мріяли.

«Нова апаратура дозволяє за декілька хвилин отримувати розгорнутий аналіз, раніше заради цього потрібно було їхати до центральної районної лікарні чи взагалі до обласного центру”, — каже головна лікарка. — Це було дуже незручно для людей, також втрачався час для вчасного виявлення певних захворювань. Відтепер мешканці 9 сіл нашої громади будуть отримувати кваліфіковані медичні послуги на території, де вони проживають».

Людмила Немикіна, вітаючи громаду з успішною реалізацією проєкту, наголосила, що нове медичне обладнання дасть можливість на ранніх стадіях захворювання встановлювати діагноз, що сприятиме підвищенню якості надання медичних послуг у сільській місцевості передусім.

«Жителі регіону мають отримувати якісні медичні послуги як в місті, так і у найвіддаленіших куточках Харківщини. Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування», — зазначила Людмила Немикіна.

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.

Довідково: Конкурс мінігрантів є частиною проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт стартував на Харківщині восени 2018 року і триватиме до лютого 2021 року. У 2019 році проведено перший етап й визначено 12 проєктів-переможців конкурсу, вартість яких становила майже 3,7 млн грн.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою в партнерстві з ГО «Агенція змін «Перспектива», ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація» та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Джерпело інформації: 21 жовтня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25074-v-oskilsku-ambulatoriyu-pridbali-suchasne-diagnostichne-obladnannya