ПРЕС-РЕЛІЗ
26 04-02 05 2021 року
Європейський тиждень імунізації
З 26 квітня по 2 травня 2021 року в рамках всесвітньої кампанії проводиться Український і Європейський тиждень імунізації. Роль нормальної імунізації в цілості здоров’я населення перебільшити неможливо! За даними дослідницьких центрів МОЗ України щорічно від інфекцій в Україні помирає 300-350 дітей, з яких 130-200 дітей у віці до 1 року. Більшість цих дітей можна було б врятувати завдяки вчасно проведеній вакцинації.
Зауважимо, що реальна безпека життя людей в плані обмеження поширеності інфекційних захворювань забезпечується 95% рівнем вакцинації населення, що гарантує надійний громадський імунітет.
Заходи цього Тижня імунізації проводяться, щоб привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від вакцинокерованих хвороб. Тема цього року: «Попередити. Захистити. Прищепити». Європейський тиждень імунізації – це глобальна кампанія, яка спрямована на підвищення обізнаності населення про вакцинацію, як найбільш ефективний спосіб боротьби з інфекційними хворобами на кожному етапі життя.
Забезпечення вакцинами закладів охорони здоров’я області є достатнім для проведення планових щеплень дітям проти кору, паротиту, кашлюку, краснухи, дифтерії, правця, поліомієліту та туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції. Є також запас вакцин для профілактики дифтерії у дорослих.
Після введення вакцинації проти гемофільної інфекції знизилися показники смертності дітей від гнійного менінгіту в 2 рази і від пневмоній в 1, 5 рази, однак захворюваність залишається досить високою. З літератури відомо, що 15% гнійних менінгітів і 60% пневмоній викликається пневмококком, вакцина від якого зареєстрована в Україні і поступово впроваджується для застосування в групах ризику.
Вакцинація і COVID-19
В 2021 заходи в рамках Європейського тижня імунізації будуть присвячені не тільки популяризації планової вакцинації, а також інформуванню населення про нові вакцини проти COVID-19.
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24 грудня 2020 затверджена Дорожня карта щодо впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавирусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Зараз для вакцинації в Україні планують використовувати чотири вакцини різних розробників і виробників: AstraZeneca (Covishield), Sinovac Biotech, Pfizer-BioNTech, Novavax.
Проведення масової вакцинації від COVID-19 має проводитися згідно з планом. Якщо ви є:
• працівником сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери
• працівником або жителем спеціалізованої установи (інтернати, будинки для людей похилого віку і т.д.)
• військовослужбовцем
• працівником критично важливих структур державної безпеки (включаючи Міністерство внутрішніх справ, Національну поліцією, Національну гвардією, Державну службу з надзвичайних ситуацій, Державну прикордонною службою та Службою безпеки України) то Вам не потрібно записуватися. Роботодавець або керівник установи інформує вас про можливість провести вакцинацію. Всі інші можуть записатися в список очікування одним із зручних способів:
1. Через портал або мобільний додаток Дія
2. Через національний контакт-центр МОЗ.
Всі щеплення є добровільними і безкоштовними. Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua
Довідкові дані
Імунізація – один з найбільш ефективних методів, в тому числі і з точки зору економіки, медичного втручання в епідемічні процеси, які існують в даний час. Пов’язано це з відчутним зниженням поширеності і спалахів захворювань, які попереджаються за допомогою вакцин.
Для України питання імунопрофілактики на сьогодні залишається одним з найгостріших. Затверджено Національний календар профілактичних щеплень, яким передбачена обов’язкова імунізація проти 10 інфекцій: дифтерія, правець, кашлюк, кір, паротит, поліомієліт, туберкульоз, гепатит В, краснуха і гемофільна інфекція. Календар є основою для проведення ефективної вакцинації. Вакцинація є невід’ємним правом людини на здорове і повноцінне життя і ефективною зброєю в подоланні інфекційних хвороб. Інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності і смертності населення в усьому світі. За даними ВООЗ, близько 30% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, у дітей цей показник становить понад 6о%.